4G Gelişimi | MGS

4G Gelişimi

4G Gelişimi
Güvenlik Sistemlerimizde 4G Teknolojisi
Teknolojik gelişmelerle birlikte güvenlik sistemleri uzun bir yol kat etti ve artık akıllı telefon entegrasyonu, gerçek zamanlı video gözetimi ve kablosuz olma avantajları sağlıyor. Cep telefonlarımızda çok yaygın olarak kullanılmaya başlayan, güvenlik sistemleri için ise yeni ve yüksek hızlı olan ağ uygulaması olan 4G teknolojisinin ortaya çıkmasıyla birlikte tüm sistemler alışık olunan teknoloji standartlarından ve yöntemlerinden yeni ve daha verimli olan akıllı teknolojiye evrildi. Bugünün güvenlik sistemleri on yıl öncesinden çok farklı. 

1G 1980’de kullanılmaya başlanan, sadece ses taşıması üzerine tasarlanmış telefon sistemlerinin ilkiydi.  

2G GSM ağları 90’ların başında ortaya çıkmıştı, daha çok GPRS olarak bilinen paket veri aktarım teknolojisi olarak kullanıldı. Su, gaz, elektrik sayaçları dahil olmak üzere çoğu modern GSM alarmı, GPS takip cihazı ve diğer elektronik cihazlar bu teknolojiye dayanmaktadır. Bu tarz cihazların sayısı her geçen gün artarken teknolojinin kapasitesi son derece sınırlı kalır. 2G’nin önceliği sesli aramalardır, mobil baz istasyonlarına aşırı yüklenildiğinde sesli aramalara öncelik verilir ve veri aktarımı tamamen durur. Muhtemelen SMS mesajlarının zamanında gecikmeli olarak ulaştığını hatırlarsınız. 2G modemli güvenlik sistemleri bu gibi yoğun durumlarda size gereken hizmeti zamanında sağlayamazdı. 

3G teknolojisinin devreye girmesi, bu sorunu çözer ve veri aktarım hızı artar. Akıllı telefonlar kullanılmaya başlanır, ancak yetenekleri teknolojik modaya yetişemez olur. 

4G teknolojisi hızlı bir şekilde hayatımıza girer ve yaşamımızın ayrılmaz bir parçası olarak benimsenir. 3G ağlarına göre önemli derecede hız iyileştirmeleri ve gelişmiş teknoloji hizmeti sunar ve aynı zamanda farklı teknolojiler arasında sorunsuz geçiş yapabilme, mobil multimedya izleyebilme, geniş kapsama alanında az enerji tüketimi ile yüksek kaliteli bağlantı özelliklerine sahiptir. 

MGS Craft ev alarm sistemlerinde, kullanıcılarımızın en kaliteli ve güvenilir sistemi kullanmaları bizim için önemlidir. Bu nedenle mükemmel bir performans sağlamak adına güvenlik sistemlerimizde yüksek hızlı 4G modemine geçişimizi hızlı bir şekilde tamamladık. Kapsamlı kolay kullanım özelliklerine sahip, alarm sinyallerini iletmek adına en iyi teknolojiyle donatılmış, güvenilir bir iletişim ağı olan 4G sayesinde akıllı cihaz kullanıcılarımızın çoğu için bir gönül rahatlığı söz konusudur.
Craft 4G Ev Alarm Sistemleri
En güncel teknoloji ile yüksek hızda, kesintisiz dosya transferi ve yüksek çözünürlüklü görüntü özelliklerine sahip, hafızası geniş güvenlik sistemlerimizle kullanıcılarımıza en yeni teknolojiyi sunuyoruz. Bu doğrultuda geliştirdiğimiz, estetik tasarımıyla evlere modern ve şık bir hava katan Craft 4G, tamamı Türkçe olan arabirimi sayesinde herkes tarafından kolaylıkla kullanılabilir. Akıllı cihazlar ile dünyanın her yerinden kontrol edilebilen, tamamen kablosuz olarak özel tasarlanan ve talepleriniz doğrultusunda geliştirilmeye açık sistemimiz ile ev ve işyeri güvenliğinizi en ileri düzeyde sağlayabilirsiniz.  
whatsapp