Akıllı Alarm Sistemlerinin Avantajları | MGS

Akıllı Alarm Sistemleri Hangi Avantajları Sunuyor?

Akıllı Alarm Sistemleri Hangi Avantajları Sunuyor?
Akıllı Alarm Sistemleri Hangi Avantajları Sunuyor?
Alarm sistemleri alanındaki teknolojide yaşanan gelişmeler tüketicilerin daha etkin fonksiyona sahip ürünlere daha uygun fiyatlara sahip olabilmelerini sağlıyor. Son yıllarda bu alanda görülen en büyük değişimlerden biri de akıllı alarm sistemlerinin daha ulaşılabilir bir hale gelmesiyle birlikte daha fazla evde görülmesi. Standart alarm sistemlerine göre daha üstün olan akıllı alarm sistemlerinin tüketicilere sunduğu avantajları sizin için derledik.
İnternete Bağlı Bir Alarm Sistemi
Akıllı alarm sistemlerinin ilk bakışta en çok göze çarpan özelliği internete bağlı olması. Standart alarm sistemlerinin bir bölümü de internete bağlanma özelliğine sahip olsa da akıllı alarm sistemleri internete bağlanma deneyimini bir üst seviyeye çıkarıyor.
Akıllı alarm sistemleri IoT, yani “Internet of Things” cihazlarını kontrol edebilen bir merkez olarak çalışıyor. Türkçeye “Nesnelerin İnterneti” olarak çevrilen IoT cihazları ortak bir iletişim protokolü üstünden birbirlerine ve internete bağlanan cihazlardan oluşuyor. Bu cihazlar arasında çamaşır makineleri, bulaşık makineleri, akıllı ampuller gibi ev eşyalarının yanında güvenlik kameraları, kapı, duman ve su baskını sensörleri gibi güvenlik ekipmanları yer alıyor. Akıllı bir alarm sistemi sayesinde tek bir merkezden, internet bağlantınızın olduğu her yerden bu cihazların durumunu kontrol etmeniz mümkün.
Kurulumu Kolay ve Modüler
Akıllı alarm sistemleri kablosuz sistemler olduğu için oldukça kolay bir şekilde kurulurlar. Kurulum yapmak için evinize kablo ağı döşemenize gerek kalmaz. Bu sayede evinizin estetik görünümü de bozulmaz.
Akıllı alarm sistemlerinin diğer önemli bir özelliği de çoğu geleneksel alarm sistemine göre çok daha esnek bir yapıya sahip olması. Bu alarm sistemlerine ihtiyacınıza uygun yeni cihazlar ekleyerek daha fazla fonksiyona sahip olabilirsiniz.
Daha Güvenli
Geleneksel alarm sistemlerinin bir bölümü merkezi alarm birimine karasal hat üzerinden bağlanır. Karasal hat kablolarının kötü niyetli kişiler tarafından kesilmesi, alarm sisteminin iletişimi koparır. Akıllı alarm sistemleri iletişimlerini GSM üzerinden sağladıkları için veri akışının koparılması neredeyse imkânsızdır. Bu sayede alarm sisteminiz, sizinle ve bağlı olduğu merkezi güvenlik birimiyle daima iletişimde olur.
Proaktif
Geleneksel alarm sistemleri büyük bir bölümü tehlike ortaya çıktığında reaksiyon vererek bulunduğu ortamı korumaya çalışır. Ancak entegre bir şekilde çalışan akıllı alarm sistemleri proaktif bir şekilde tehlikenin ortaya çıkma potansiyeli olduğu anda tepki vererek tehlikenin oluşmasını engeller.
Örneğin evden çıkarken balkon kapınızı açık unuttuğunuzda alarm sisteminiz sizi cep telefonunuz üzerinden uyarır. Bu sayede evinizden uzakta olsanız bile içiniz rahat eder.
Sadece Güvenlik Değil, Tam Kontrol
Akıllı alarm sistemleri sayesinde sadece güvenliğiniz artmaz, aynı zamanda hayatınız kolaylaşır. IoT özelliğine sahip cihazlarınızı kontrol edebilen bu sistemler sayesinde evinizdeki birçok cihazı evinizden kilometrelerce uzakta olsanız bile kontrol edebilirsiniz.
Mesela kışın birkaç günlük ufak bir tatile çıktınız ve tatile çıkmadan önce tasarruf etmek için kombinizi kapattınız. Ancak eve döndüğünüzde buz gibi bir evle karşılaşmak istemiyorsunuz. Eğer akıllı alarm sistemi sahibiyseniz yola çıkmadan önce kombinizin termostat ayarını yapıp siz eve ulaşmadan evinizin sıcaklığının dilediğiniz seviyeye gelmesini sağlayabilirsiniz.
ZeroWire Akıllı Ev
Evinizin güvenliğini ve konforunu bir üst seviyeye taşımak istiyorsanız MGS Güvenlik olarak size oldukça gelişmiş bir akıllı alarm sistemi olan ZeroWire Akıllı Ev’i sunuyoruz.
Kablosuz bir şekilde çalışan ve kurulumu oldukça basit olan ZeroWire, gerçek bir akıllı eve sahip olmanız için ilk adım olacak. IoT özelliğine sahip ev eşyalarınız ve güvenlik cihazlarınızı tek bir merkezden yönetebilmenizi sağlayan ZeroWire akıllı ev sistemi ile evinizden uzakta olsanız bile evinizin kontrolü sizde olacak.
ZeroWire Akıllı Ev Sistemi Hakkında Detaylı Bilgi
whatsapp