Online Alışverişin Yükselişiyle Depo Güvenliği | MGS

Online Alışverişin Yükselişiyle Depo Güvenliği

Online Alışverişin Yükselişiyle Depoların Güvenliği
Covid-19’u yaşarken hayat pek çok alanda dursa da perakende satışlar e-ticaret sayesinde 2020’de küresel olarak %25’ten fazla büyüdü. Dünya yavaş yavaş normale dönse bile çevrimiçi alışverişin popülaritesi devam ediyor ve 2023 yılına kadar dünyada perakendenin, tüm satışların %22’sini oluşturacağı öngörülüyor.

Tüketicinin online alışverişe her zamankinden daha fazla yönelmesi, perakendecilerin depolarında daha fazla ürün bulundurmalarına neden oluyor. Bu da nakliye ve lojistik sektörünü şoföründen işçisine kadar ciddi bir işçilik eksikliğine maruz bırakıyor. Orantısal anlamda azalan sektörel işgücü daha yüksek hacimli ürün stoklama mecburiyetiyle birleşince, ticari mal stoklarını güvende tutmak gittikçe daha da zorlaşıyor.  
Perakendeciler ne yapabilir?
Depolar ve tedarik zincirleri her zaman yol boyunca bazı kayıpların olacağı beklentisiyle faaliyet göstermiştir. Üretim hatları bozulabilir, ekipman yıpranabilir veya hasar görebilir, stok kalemleri nakliye sırasında kaybolabilir veya kırılabilir. Fakat bu, depo hırsızlığı tehdidi söz konusu olduğunda hızla büyük bir sorun haline gelebilir. Pek çok depo, paketlerini her zamankinden daha hızlı bekleyen tüketiciler nedeniyle 24 saat çalışmaya başlamıştır. 7 gün 24 saat açık olan depolarda, oluşan yoğun koşturmaca içerisinde ürünlerin izinsiz giren kişiler tarafından kurcalanma ve çalınma riski artar.

Hırsızlarla yüzleşmek giderek daha zor ve tehlikelerle dolu hale gelmeye başlamış, dünyanın her yerinde depolarda gerçekleşen hırsızlıklar sonucu büyük karlar kaybedilir olmuş, bu nedenle perakendecilerin ürün korumasına yatırım yapma konusunda daha fazla düşünmesi gerekmeye başlamıştır.

Bu duruma çözüm getirmek, olası davetsiz misafirleri uzaklaştırmak adına bir güvenlik sistemine sahip olmayı düşünebilirsiniz. MGS uzman ekipleri tarafından size özel tasarlanacak kamera sistemleriyle iş yerinizin ve çalışanlarının güvenliğini maksimum seviyeye çıkarabilirsiniz. Bu sayede gün boyu yaşanan çalışma akışını kolaylıkla kaydedebilir, hem çalışanlarınızın kendilerini güvende hissetmelerini sağlar hem de ürünlerinizin durumunu kontrol altında tutabilirsiniz. Ek olarak davetsiz misafirlerle karşılaşırsanız, bu kişilerle yüz yüze kalmak yerine sistemler sayesinde bir uyarı gönderebilir ve onları uzaklaştırabilirsiniz. Size aynı zamanda pozitif bir yatırım getirisi sağlayacak olan güvenlik sistemlerini, doğru bir şekilde uyarlamak konusunda güvenilir ekiplerimizle her zaman görüşebilirsiniz.
whatsapp