Duman Dedektörleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler | MGS

Duman Dedektörleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Duman Dedektörleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Duman dedektörleri ailenizi, evinizi ve eşyalarınızı yangınlardan korumak adına güvenli bir seçimdir, dumanı kolayca algılayan basit cihazlardır ve hayat kurtarırlar. Uygun bir şekilde kurulan ve bakımı yapılan duman alarmları, yangın kaynaklı ölüm ve yaralanmaları azaltmada hayati bir rol oynar.
Evinizi ve ailenizi koruma amacıyla yaşam alanlarınızda mümkün olan her noktaya duman dedektörü kurmayı düşünebilirsiniz. Yangınlar çeşitli şekillerde ve evinizin herhangi bir odasında meydana gelebilir. Bir yangın çıktığında duman hızla yayılır ve dışarı çıkarken kendinize zaman kazandırmak adına duman alarmlarına ihtiyacınız olabilir.
Akıllı duman dedektörleri, duman parçacıklarını, gazları ve bir yangının ürettiği hızlı sıcaklık artışını algılar ve yangın çıkması durumunda ilgili makamları otomatik olarak uyarmaya ayarlanabilir. Nerede olursanız olun 7/24 koruma sağlar ve güvende olmanın rahatlığını hissettirir.
İşte bilmeniz gerekenler:
  • Kapalı bir kapı dumanın, ısının ve yangının yayılmasını yavaşlatabilir. Bu nedenle her yatak odasına ve odanın dışına duman alarmları kurabilirsiniz.
  • Duman alarmları birbirine bağlı olmalıdır. Biri çaldığında hepsi ses çıkarmalıdır.
  • Duman alarmlarınızı en az ayda bir kez test edin. Alarmın çalıştığından emin olmak için test düğmesine basın.
  • Duman alarmı çaldığında dışarı çıkın ve dışarıda kalın.
  • Evinizdeki tüm duman alarmlarını güvenlik firmanızın belirttiği periyotlarda değiştirin.
  • Mutfakta yemek yaptığınız alanın çok yakınına duman alarmı kurmayın, çünkü yemek pişirirken alarmın çalışma olasılığı yüksektir.
  • Evinizde duman alarmı duyulduğunda evde bulunan herkesin nasıl hareket etmesi gerektiğini bilmesinde fayda vardır. Evdeki tüm odalardan kaçmak üzerine bir tatbikat planlanabilir.
Duman dedekörleri hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz;
Günümüzün duman alarmları, çok sayıda yangın koşuluna yanıt vermek, ancak yanlış algılamaları da azaltmak adına teknolojik olarak daha gelişmiştir. Eviniz ve iş yeriniz için doğru duman dedektörlerini seçmek zor olabilir. Güvenliğe, kaliteye ve topluma faydalı olmaya değer veren MGS ekibi, sizi yerinizde ziyaret ederek kurmanız gereken doğru duman dedektörleri konusunda tavsiyelerde bulunabilir. Modern bir tasarıma ve yaklaşık iki yıl pil ömrüne sahip olan Craft duman dedektörleri birkaç adımda kolay bir şekilde monte edilebilir. Montaj ve söküm işlemleri için kablo kanallarının açılmasına, duvarların delinmesine gerek kalmaz. Güvenilir duman dedektörü kurulumuna, onarımına veya değiştirilmesine ihtiyacınız varsa uzman personelimizi her zaman arayabilirsiniz.
whatsapp