Ev güvenlik sistemleri ile ilgili araştırmalara göre korunan evler, hırsızlık gibi problemleri büyük ölçüde azaltıyor.

Online İşlemler
Ev Güvenlik Sistemleri ile Güvenli Bir Hayat
Son zamanlarda 7’den 70’e herkesin önemini fark ettiği ev güvenlik sistemleri, evinizi, sizi, sevdiklerinizi ve evcil hayvanlarınızı birçok tehlikeden koruyarak huzurla yaşamanıza destek oluyor. İtibarlı kurumlar tarafından yapılan ve çarpıcı sonuçlarıyla dikkati çeken araştırmalar da güvenlik teknolojilerinin önemini gözler önüne seriyor. Özellikle hırsızlık gibi kimsenin karşılaşmak istemeyeceği sorunlarla mücadele eden hırsız alarm sistemleri, vaka sayısını büyük ölçüde azaltıyor. TÜİK verilerine göre Türkiye’de en çok işlenen suç hırsızlık olduğu için artık bu tür güvenlik sistemleri zaruri bir ihtiyaç haline geldi. Hep birlikte ev içi güvenlik sistemleri ile ilgili araştırmalara, öne çıkan verilere ve tavsiyelere göz atmaya ne dersiniz?
Hırsızlar Güvenlik Sistemi Olan Evlerden Kaçınıyor
Alarm Endüstrisi Araştırma ve Eğitim Vakfı tarafından finanse edilen ve North Carolina Üniversitesi’ndeki akademisyenler tarafından yürütülen bir araştırmaya göre hüküm giymiş hırsızların yüzde 60’ı hırsız güvenlik sistemleri koruması altındaki evlere girmiyor. Ayrıca, plansız hırsızlıklarda, alarm sistemi olduğunu fark eden hırsızların büyük çoğunluğu devam etmekten vazgeçiyor. Yani evinizi koruyarak olası maddi ve manevi kayıpları engellemek adına ev güvenlik sistemleri için belirli bir bütçe ayırabilirsiniz. Böylece hem kendinizi hem de evinizi kötü niyetli kişilerden koruyabilir, teknolojik ve yenilikçi güvenlik çözümleri sayesinde huzurla yaşamaya devam edebilirsiniz.
Güvenlik İşaretleri Hırsızları Caydırıyor
Suçluların yasa dışı faaliyetlerine ilişkin algılarını daha iyi anlamak için ABD’de yapılan Cromwell-Olson-Avary araştırması, hırsızların yüzde 75’inin herhangi bir güvenlik işareti gördükleri takdirde hırsızlık yapmaktan vazgeçtiklerine işaret ediyor. Yani sahte alarm sistemleri bile hırsızlar için caydırıcı olabiliyor. Ancak, yine de kendi güvenliğinizi riske atmamak için kaliteli ev güvenlik sistemleri ile evinizi donatmalı, gerçek önlemler almalısınız. 
Ev Güvenlik Sistemleriyle Yangınların Önüne Geçin
İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç’ın yayımladığı makaleye göre son yıllarda özellikle İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerdeki binalarda alınan yangın önlemleri çoğalıyor. Ancak binalar ve nüfus sürekli olarak arttığı için yangın sayılarında herhangi bir düşüş yok. İstanbul’da her gün ortalama 110 yangın çıktığını göz önünde bulundurursanız ev güvenlik sistemleri konusunun ne denli önemli olduğunu fark edebilirsiniz. Yapılan bir araştırmaya göre konut yangınlarında yüzde 10’dan fazla bir artış var. Siz de ihmal ve kaza gibi gerekçelerle ortaya çıkabilecek yangınlardan kendinizi yangın alarm sistemleri ile koruyabilirsiniz. Ayrıca, gaz alarm cihazı gibi ev güvenlik sistemleri ile yangınların yanı sıra ciddi sorunlara neden olabilen gaz kaçaklarından da korunabilirsiniz.
Ev Güvenlik Sistemleri Fiyatları
Ev güvenlik sistemleri fiyatları her ne kadar yüksek gibi algılansa da her bütçeye hitap eden fiyat seçenekleri bulunuyor. Kendinizi korurken evinizin değerini de artırdığınız düşünüldüğünde yangın, gaz kaçağı, hırsızlık gibi can sıkıcı durumlara karşı önlem almanız faydalı olabilir.

MGS Güvenlik, son teknolojiyle donatılan yenilikçi ve yaratıcı ürünleriyle en az güvenliğiniz kadar konforunuzu da önemsiyor. Müşterilerini bir an olsun yalnız bırakmayan teknik servis ile ürünler özelinde karşılaşabileceğiniz her türlü problemi hızlıca çözebilirsiniz.

Artık evinizi niçin korumanız gerektiğine dair pek çok ayrıntıyı öğrendiğinize göre, MGS garantili ev güvenlik sistemleri satın alarak kendiniz ve eviniz için önemli bir adım atabilirsiniz.