Ev güvenlik sistemleri ile yalnızca kendinizi ve evinizi değil çok sevdiğiniz evcil hayvanlarınızı da koruyabilirsiniz.

Online İşlemler
Evcil Hayvanlar İçin Ev Güvenlik Sistemleri
Evcil Hayvanlar İçin Ev Güvenlik Sistemleri
Herkes evinde huzurlu, mutlu ve en önemlisi de güvende hissetmek ister. Yaşamımızın büyük çoğunluğunu geçirdiğimiz evimizde sevdiklerimizle ve ailemizle güven içinde vakit geçirmek, hayatımızı paylaşmak isteriz. İhtiyaçlarınızdan çok daha fazlasını karşılayan ev güvenlik sistemleri sayesinde huzurunuzu kaçıran tehlikelerden korunabileceğinizi biliyor musunuz? Yalnızca kendiniz, aileniz veya arkadaşlarınız için değil, sizinle birlikte yaşayan evcil hayvanlarınız için de ev güvenlik sistemleri oldukça önemli. Evcil hayvanlarınızı da evden veya dış faktörlerden kaynaklanan tehlikelere karşı koruyabilir, onlara güvenli bir yaşam alanı sunabilirsiniz.
Evcil Hayvanlarınız İçin Çok Daha Güvenli Bir Ortam
Bazı evcil hayvan sahipleri ev alarm sistemleri konusunda belli başlı kaygılara sahip olabiliyorlar. Çünkü kedi veya köpeklerinin yanlışlıkla alarmı aktif hale getireceğinden korkuyorlar. Evcil hayvan sahipleri için güzel bir haberimiz var: Korkmanıza hiç gerek yok!

Günümüzde kullanılan dedektörler evcil hayvanları tespit edip hareketlerini algılayabiliyor. Özellikle MGS gibi ihtiyaçlarınıza uygun şekilde özelleştirilmiş güvenlik sistemleri sunabilen şirketler, ev güvenlik sistemleri ile evcil hayvanlarınızın bir arada herhangi bir sorun çıkarmadan var olabilmesine yardım ediyorlar. Sizin ya da ailenizin ihtiyaçları doğrultusunda hem kendinizi hem de evcil hayvanlarınızı koruyabilmenizi sağlıyorlar.
Artık Evcil Hayvanlarınız İçin Endişelenmenize Gerek Yok
Eğer evcil hayvanınız varsa, yanınızda değilken başına gelebilecek tehlikelere karşı daima endişe duyuyor olmalısınız. Evde yaşanan bir kazadan onların olumsuz etkilenmesi veya evinize giren hırsız sebebiyle kaçmaları ya da kaçırılmaları sizi korkutuyor olabilir.

Yangın ve gaz kaçağı gibi asla yaşamak istemeyeceğiniz problemler, geri dönüşü olmayan kayıplar yaratabiliyor. Ancak tahmin edersiniz ki içinde hırsız güvenlik sistemleri de bulunan akıllı ev sistemleri sayesinde evcil hayvanlarınızı tüm tehlikelerden koruyabilirsiniz. Evde tek başlarına kaldıklarında bile korkup endişelenmenize, başlarına kötü bir şey gelir mi diye düşünmenize gerek kalmaz.
7/24 İzleyebilir, Güvende Olduklarını Görebilirsiniz
Ev güvenlik sistemleri ile ofiste, başka bir şehirde ya da yurt dışındayken bile evcil hayvanlarınızı tek bir dokunuşla izleyebilirsiniz. İnternet bağlantınızın olduğu her noktada hayvanlarınızı kontrol edebilir, kafanızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Böylece probleme neden olabilecek herhangi bir durumu gözlemlediğinizde yetkili kişilere destek olmaları için bildirim gönderebilirsiniz.

Ayrıca, eve gidemediğiniz günlerde evcil hayvanınızı emanet ettiğiniz biri olursa, onların düzenli olarak gelip mamaları veya kumlarıyla ilgilendiklerinden de emin olabilirsiniz. Bu nedenle, endişe ve kuruntular olmadan, huzurlu bir hayat sürmek ve evinizdeki tüm canlıları korumak için akıllı ev sistemleri gibi yüksek teknolojiyle donatılmış güvenlik sistemleri artık bir zorunluluk haline geliyor.
Güvenlik Sistemi Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar
Özellikle güvenlik kamera sistemlerini seçerken evinizde yaşayan her insanı ve hayvanı korumak için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Kameranızı nerelerde kullanacağınızı belirlemelisiniz. Örneğin sadece evin içini mi dışını mı yoksa her ikisini de mi izlemek istediğinize karar vermelisiniz. Görüntü kaybını önlemek adına kameranızı monte ettireceğiniz yerin ne kadar ışık aldığıyla ilgili gerekli uyarıda bulunmalısınız. Kameranızın gece görüşü olması büyük öneme sahip. Özellikle hırsızlık gibi istenmeyen olayların geceleri gerçekleştiği göz önünde bulundurulursa, tercih ettiğiniz kameranın geceleri çok iyi çekim yapabilmesi tahmin ettiğinizden çok daha önemli. Ayrıca internet üzerinden bağlanabileceğiniz bir izleme ve kayıt sistemine sahip olmalısınız.  Artık ihtiyaç duyabileceğiniz pek çok bilgiye sahip olduğunuza göre ihtiyacınıza uygun ev güvenlik sistemlerine sahip olabilir; kendinizi, sevdiklerinizi ve tabii ki evcil hayvanlarınızı koruyabilirsiniz.