Kamera Sistemi Yerleştirilirken Dikkat Edilecekler | MGS

Evinize ve İşyerinize Güvenlik Kameralarını Yerleştirirken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Evinize ve İşyerinize Güvenlik Kameralarını Yerleştirirken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
Evinize ve İşyerinize Güvenlik Kameralarını Yerleştirirken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
Evinizdeki ya da işyerinizdeki kamera sisteminden maksimum verimi alabilmek için kamera sistemi içindeki tüm kameralarınızı doğru bir şekilde yerleştirmelisiniz. Doğru bir şekilde yerleştirmediğiniz kameraların görüntüleyeceği efektif alanlar daha az olacağı için, daha fazla kameraya ihtiyaç duyabilirsiniz.
Güvenlik Kameralarını Nereye Yerleştirmelisiniz?
Güvenlik kameralarını yerleştirirken aceleci davranmayın. Güvenlik kamera sistemleri ancak doğru pozisyonlara yerleştirilmiş kameralarla tam kapasite çalışabilir.
Ev ya da iş yerinizin hırsızlar tarafından kullanılabilecek girişlerini görüntüleyecek kameraları yerleştirerek işe başlayın. Bu girişler ön kapı, arka kapı ya da zemin seviyesindeki pencereler olabilir. Güvenlik kameraları insanların uzanamayacağı bir yüksekliğe yerleştirilmeli, kameralara elle müdahale edilmesi engellenmelidir.
Eğer imkânınız varsa, bulunduğunuz binanın çevresine de güvenlik kameraları yerleştirin. Bu kameralar potansiyel suçluları tanımlamanızda yararlı olacaktır. Bu kameralar sayesinde potansiyel suçluların kullandıkları araçların plakalarını tespit edebilirsiniz.
Çevre Koşullarına Dikkat Edin
Özellikle dış mekân kameraları çevresel koşullardan etkilenirler. Bu kameraları yerleştirmeden önce kameraları yerleştireceğiniz alanların koşullarına dikkat edin.
Öncelikle kameranın, kayıt cihazına belirli bir mesafede olması gerekir. Bu mesafe kamera sistemleri üstünde belirtilir. Güvenlik kameranızın bu mesafe içinde olmasına dikkat edin.
Dış mekân kameralarının çoğu suya karşı dayanıklıdır. Ancak kameraların daha iyi çalışması için bu kameraları direkt olarak yağış almayacakları konumlara yerleştirmeye dikkat edin.
Kameraların güneş ışını aldıkları açı da görüntü kalitelerini büyük oranda etkiler. Ters ışık alan kameralarda objeler karanlık gözükür. Bu yüzden dış mekânlarda kullandığınız güvenlik kameralarının lenslerinin direkt olarak güneş ışığı almadığına emin olun.
Ortam aydınlatması da oldukça önemli bir konu. Özellikle akşam saatlerinde güvenlik kameralarınızın düzgün bir şekilde çalışması için bulundukları ortamın yeteri kadar aydınlatılmış olması gerekir. Etkili bir aydınlatma için harekete duyarlı aydınlatmalar kullanabilirsiniz.
Komşularınızın Mahremiyetine Önem Verin
Hiç kimse evinin ya da iş yerinin izinsiz bir şekilde görüntülenmesine izin vermez. Bu yüzden güvenlik kameralarınızı yerleştirirken komşularınızın özel alanlarını görüntülememeye özen gösterin.
İç Mekân Kameraları
Evinizin ya da iş yerinizin kritik bölümlerine iç mekân kameraları yerleştirerek bulunduğunuz alanın daha güvenli hale gelmesini sağlayabilirsiniz.
Öncelikle evinizin giriş, iş yerinizin de lobi bölümüne yerleştireceğiniz güvenlik kameraları bulunduğunuz alandaki insan trafiğini etkili bir şekilde gözlemlemenizi sağlayacaktır. İç mekân kameraları dış mekân kameralarına göre daha kontrollü bir ortamda çalıştıklarından, görüntü kaliteleri de daha iyi olacaktır. Bu yüzden bina girişinizde bulunan bir dış mekân kamerasıyla, bina içindeki girişi kontrol eden bir iç mekân kamerasını birlikte kullanarak bina giriş güvenliğinizi maksimum seviyeye getirebilirsiniz.
İç mekânlar için sabit kameralar gibi taşınabilir kameraları da tercih edebilirsiniz. Daha kompakt bir çözüm olan taşınabilir güvenlik kameraları farklı zamanlarda evinizin farklı yerlerini kontrol etmek için kullanmanız mümkün.
Kameralarınızı Farklı Amaçlar İçin de Kullanabilirsiniz
Güvenlik kamera sistemleri birçok farklı amaç için kullanılabilir. Bu kameraları sadece hırsızlara karşı değil, bulunduğunuz ortamdaki insanların davranışlarını gözlemlemek için de kullanabilirsiniz. Bu kameralar sayesinde evinizde çocuklarınızı ya da iş yerinizde çalışanlarınızı gözetleyebilirsiniz. Bu özel amaçlar için kullanacağınız kameraları da bulundukları ortamda maksimum görüş açısına sahip konumlara yerleştirmelisiniz.
Güvenlik Kamera Sisteminizi Sizin İçin Tasarlayalım
MGS Güvenlik olarak eviniz ya da işyeriniz için kamera sistemi tasarımında her zaman yanınızdayız. Uzmanlarımızın rehberliğinde ihtiyaçlarınıza en uygun kamera sistemini tasarlayabilirsiniz.
Kamera sisteminizin tasarımından sonra son teknoloji donanımları size sunuyor ve satış sonrasında da MGS güvencenizi yanınızda hissetmenizi sağlıyoruz. Evinize ya da işyerinize etkili bir güvenlik kamera sistemi kurmak için bizi +90 212 355 50 00 numaralı telefondan arayın.
whatsapp