Evinizi Hırsızlığa Karşı Korumak İçin İpuçları | MGS

Evinizi Hırsızlığa Karşı Korumak İçin İpuçları

Evinizi Hırsızlığa Karşı Korumak İçin İpuçları
Evinizi Hırsızlığa Karşı Korumak İçin İpuçları
Güvenli sığınağınız, yaşam alanınız olan evinizle ilgili en kötü senaryolardan biri şüphesiz hırsızlık. Yalnızca maddi kayıplara değil; manevi açıdan da büyük yıkıma yol açabilen hırsızlığa karşı başta hırsız alarm sistemi olmak üzere çeşitli önlemler alabilmek mümkün. Sağlam bir kapı ve kilidin hırsızlara karşı yetersiz kalabildiği günümüzde etkili bir güvenlik için birbirinden değişik taktikler uygulamak gerekiyor. İşte, evinizi hırsızlardan korumak için değerlendirebileceğiniz çeşitli ipuçları...
Kapı ve Pencerelerinizin Güvenliğini Artırın
Çelik kapılar güvenlik konusunda birçok avantajı beraberinde getiriyor. Ancak çelik kapı konusunda da dikkat edilmesi gereken detaylar bulunuyor. Örneğin; kapı üzerinde bulunan kilitler dışarıya doğru çıkıntılıysa hırsızlar bu çıkıntılara boru anahtar takarak kilidi kolayca açabiliyorlar. Bunu engellemenin yolu ise çelik rozetlerden geçiyor. Kilitlerin etrafına taktıracağınız daire şeklindeki çelik rozetler, etraftaki boşlukları doldurarak kilidin boru anahtar ile açılmasını engelliyor. Sadece daire kapısının güvenli hale getirilmesi de yetmiyor. Özellikle giriş katlardaki daireler için demir parmaklıkla ya da metal ağ ile kapatılmış pencereler, kilitlenebilen pencere kolları, darbeye ve kırılmaya dayanıklı camlar hırsızlık ihtimaline karşı atılabilecek ilk adımlar arasında yer alıyor. Eğer müstakil bir evde oturuyorsanız kapınızın ve pencerelerinizin önünü her zaman açık tutmanızda fayda var. Böylece hırsızlara bir nevi paravan sunmamış olursunuz. Tüm bunlara ek olarak hırsız alarm sistemi ile kapı, pencere gibi giriş noktalarını 7/24 kontrol altında tutarak güven içinde yaşayabilirsiniz.
Evinizin Etrafını Aydınlatın
Hırsızlar daha rahat hareket edebildikleri için karanlığı seviyor. Dolayısıyla ışıktan yoksun yerler hırsızlar için ideal birer hedef haline geliyor. Özellikle müstakil bir evde yaşıyorsanız hava karardıktan sonra bahçenizi ve giriş kapınızın önünü aydınlatarak hırsızların radarından çıkabilirsiniz. Harekete duyarlı aydınlatmalar sayesinde hırsızların planlarını bozabilirsiniz. Apartman dairesinde yaşıyorsanız balkon, teras ve bahçe gibi hırsızların evinize girmeye çalışabileceği noktaları harekete duyarlı aydınlatmalarla donatabilirsiniz.
Evinizde Nelerin Göründüğüne Dikkat Edin
Evinizin dışı kadar içinin de nasıl göründüğü oldukça önemli. Dışarıdan kolayca görülebilen pahalı eşyalar, tablolar, antika ve diğer değerli aksesuarlar evinizi hırsızlar için bir cazibe merkezine dönüştürüyor. Özellikle müstakil evlerde ve giriş katlarda çok daha riskli bir hal alabilen bu durumun önüne geçebilmek için evinize dışarıdan bir göz gibi bakarak eşyalarınızı daha uygun şekilde konumlandırabilirsiniz. Böylece hırsızlık riskini tamamen ortadan kaldıramasanız da önemli ölçüde azaltmış olursunuz.  
Kasa ve Banka Hesapları ile Değerli Eşyalarınızı Koruyun
Evinizde sabitlenmiş bir çelik kasa bulundurmak hırsızlık vakalarından her zaman çok daha az zararla kurtulmanıza yardımcı oluyor. En azından yüksek maddi ve manevi değere sahip eşyalarınızı bu çelik kasanın içinde koruyabilirsiniz. Ek olarak farklı türlerdeki değerli eşyalarınız için banka kasası kiralamak ve nakit paranızı evde tutmak yerine bankada mevduat hesabı açmak büyük maddi kayıpların önüne geçmenizi sağlıyor. 
Hırsız Alarm Sistemi ile İşinizi Şansa Bırakmayın
Eğer ev güvenliği konusunda ekstra önlemlere duyduğunuz ihtiyacı ortadan kaldıran, kapsamlı ve kesin bir çözüm arıyorsanız hırsız alarm sistemi seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Hırsız alarm sistemleri evinizde 24 saat boyunca koruma sağlarken kişisel güvenliğinizi de bir üst seviyeye taşıyor. Evde olun veya olmayın alarm merkezi ile senkronize şekilde çalışan hırsız alarm sistemi, beklenmedik durumlarda size ve alarm merkezine haber vererek öncelikle durumdan haberdar olmanızı sağlıyor. Ardından gerektiğinde emniyet ve sağlık ekipleriyle de temasa geçen alarm merkezi, sizin ve sevdiklerinizin güvenli ve huzurlu bir şekilde yaşaması için kesintisiz hizmet veriyor.
whatsapp