Kendinizi ve Sevdiklerinizi Olası bir Gaz Kaçağına Karşı Koruyun

Online İşlemler
Kendinizi ve Sevdiklerinizi Olası bir Gaz Kaçağına Karşı Koruyun
Kendinizi ve Sevdiklerinizi Olası bir Gaz Kaçağına Karşı Koruyun
Doğalgaz, nispeten güvenli, verimli ve kullanışlı bir enerji kaynağıdır. Ancak doğalgaz veya evde yemek pişirmek için kullandığınız gaz sızıntı yaparsa sağlığınız risk altına girer. Sağlık risklerine ek olarak gaz sızıntıları patlama potansiyeli taşır. Doğalgaz havadan hafiftir ve bir kaçak durumunda yükselir; doğalgaz kaçağına karşı çözüm üretmek daha kolaydır. LPG ise havadan ağırdır, bir kaçak durumunda yere çöker ve çözümü daha zordur.  Olası bir gaz kaçağı durumunda duyularınıza güvenmeniz gerekir. Koku: Gaz kokusuzdur, ancak gaz şirketiniz bu gaza kokusu hoş olmayan kimyasal bir madde yerleştirir. Evinizin belirli bir sebep olmaksızın çürük yumurta, sarımsak gibi kokmaya başladığını fark ederseniz muhtemelen evinizde gaz sızıntısı vardır. Ses: Evinizde tıslama veya ıslık sesi duyuyor ve kaynağını bulamıyorsanız, bu ses gaz sızıntısına ait olabilir. Görüntü: Bu muhtemelen aklınıza gelmeyecek bir şeydir, ancak yaşam alanınız dahilinde herhangi bir nedeni olmadan ölen bitkiler görüyorsanız bunun nedeni gaz sızıntısı olabilir.
Gaz Kaçağını Fark Ettiğinizde Yapmanız Gerekenler:
-       Kapı ve pencerelerinizi açıp ortamı havalandırın,
-       Ana vanayı kapatın,
-       Elektrik ve elektronik cihazlarınızı açmayın, kapamayın, fişe takmayın ya da fişten çekmeyin, bina içerisinde kaçak varsa asansörü kullanmayın,
-       Kapı zilini kullanmayın ve kullandırmayın,
-       Sigara içmeyin, ocak, çakmak veya mum gibi etrafta olan yanıcı maddeleri kullanmayın,
-       Etrafınızda gaz sızıntısından etkilenebilecek birileri varsa ortamdan uzaklaştırın, mekanı boşaltın,
-       En kısa sürede mekanın dışına çıkıp 187 numaralı Doğalgaz acil hattını arayın,
-       Aksi durumda itfaiyeye ulaşın,
-       Arızayı tamir etmeye çalışmayın.
MGS Craft Gaz Alarm Sistemi ile Evinizde Önleminizi Alın
Bir gaz alarm cihazı evinizde tam anlamıyla bir hayat kurtarıcı olabilir. MGS Gaz alarm sistemleriyle evinizin doğal gaz kullanılan bölümlerinde maksimum güvenliği sağlıyoruz. Gaz alarm dedektörü ve sistemi; algılayıcı sensör, elektronik değerlendirme, gösterge, kontrol paneli, sesli ve ışıklı uyarı düzenekleri gibi ekipmanlardan oluşur. Sistem tek başına 50m2’lik bir alanın doğalgaz seviyesini kontrol edebilir. Bulunduğu ortamdaki gaz seviyesinin tehlikeli düzeye ulaşması durumunda, 30 saniyeden kısa bir süre içinde ışık ve ses ile tepki verir. Metan gaz ve LPG duyarlı MGS Craft Gaz Dedektörleriyle hem evinizi hem de iş yerinizi güvene alabilirsiniz. Bu konuda kafanız karışıksa ve özellikle önerilerimizi isterseniz, 7/24 hizmet veren 0 212 355 50 00 numaralı hattımızdan ya da internet sitemizde yer alan canlı chat üzerinden eğitimli ve deneyimli uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.