Güvenlik Kameralarınızı Nasıl Gizlersiniz? | MGS

Güvenlik Kameralarınızı Nasıl Gizlersiniz?

Güvenlik Kameralarınızı Nasıl Gizlersiniz?
Etkili bir kamera sistemi kadar etkili bir kamera yerleşim planına da genel olarak ihtiyaç duyulmaktadır. Bazı durumlarda kameralarınızın kurcalanabilecekleri açıklıkta olmasını istemeyebilirsiniz. Açıkta kalan kameralar, bir yandan hedef haline gelebilir ve zarar görebilirler. Kameralarınızın iyi bir şekilde gizlendiğinden, ancak yine de olası herhangi bir davetsiz misafiri yakalamak için birinci sınıf bir konuma yerleştirildiğinden emin olmak istersiniz.

Kamera sistemlerinin gizli ya da görünür olmalarının farklı farklı avantajları vardır. Gerek ev gerekse iş yerinde maksimum koruma için hem gizli hem de görünür güvenlik kameralarına sahip olmak faydalı olabilir. Görünür kameralar ise çoğumuzun tahmin ettiği gibi suça karşı caydırıcı özelliğe sahiptir.
İç Mekan Güvenlik Kameraları için;
Bir bebek bakıcısına, evde çalışan bir kişiye, bakıma muhtaç birine veya çocuklarınıza göz kulak olmak istiyorsanız kameralarınızı gizlemeyi düşünebilirsiniz. Birinin evinize girmesi durumunda, gizli bir güvenlik kamerası suçlu hakkında çok daha fazla ayrıntı sağlayacaktır. Gizli kameralar özellikle ev içinde kullanışlı olsa da zorbalık veya hırsızlıkla ilgili bir endişeniz olması durumunda iş yeri ortamında da yararlı olabilir.

Günlük ev eşyalarınızın arasına kameraları gizleyebilirsiniz. Doldurulmuş hayvanlar, fotoğraf çerçeveleri, kutular ve saatler gibi öğeler, güvenlik kameralarınızı gizlemek için harika yerlerdir. Kameranıza uyacak doğru boyutta bir nesne bulun ve değerli eşyaların yanına yerleştirin. Bu sayede en değerli eşyalarınıza dokunan biri olursa yakalanmasını sağlayabilirsiniz.

Yüksek yerlere hırsızların bakma olasılığı daha düşüktür. Bu, kitaplık veya dolapların üstleri, tavan vantilatörleri veya duvara asılmış sanat eserleri gibi yüksek yerleri kameraları gizlemek için harika seçenekler haline getirir. Böylece tüm önemli alanları net bir şekilde görebilirsiniz.
Dış Mekan Güvenlik Kameraları için;
Bir kapı zili kamerası, kamerayı nasıl gizleyeceğiniz konusunda endişelenmeden ön kapınızı yakından izlemenizi sağlar. Hırsızı tepeden tırnağa yakalamak için de mükemmel yükseklikte olur.

Bahçeli bir evde yaşıyorsanız bir kuş evi kullanabilirsiniz, insanların kameralarını gizlemelerinin en yaygın yollarından biridir. Kuş evini ön kapıya bakacak şekilde yerleştirin ve kameranın görüşünü engelleyen bir olup olmadığını kontrol edin.

Hem iç hem de dış mekan kameralarını, hırsızın girmeye çalışacağı en yaygın noktalara yerleştirmeniz gerekir. Bu, iç mekan kameraları için giriş yoluna, oturma odasına, dış mekan kameraları için ise ön kapının yanına anlamına gelir. Kameraları başka alanlara da yerleştirin, ancak öncelikle bu alanların kontrol altında olduğundan kesinlikle emin olun.

Bir güvenlik kamera sistemi kurmayı düşünüyor ancak yerleştirme konusunda endişeliyseniz, kameralarınızı gizlemek için önerilerimizi MGS uzman ekibimizden dilediğiniz zaman dinleyebilirsiniz. Sahte kayaları ve yeşillikleri kamuflaj olarak kullanmaktan ağaçlar veya çalılar gibi doğal özellikleri kullanmaya kadar birçok yol, gözetim sisteminizi daha gizli hale getirmenize yardımcı olacaktır.
whatsapp