Hırsızlar İlk Nerelere Bakar | MGS

Hırsızlar İlk Nerelere Bakar?

Online İşlemler
Hırsızlar İlk Nerelere Bakar?
Hırsızlar ilk nerelere bakar?
Değerli eşyalarınızı ne kadar iyi sakladığınız aslında çok önemli değil, kendini işine adamış bir hırsız onları bulmak için kapsamlı bir şekilde elinden geleni yapacaktır. Yine de değerli eşyalarınız için önlem almaya devam edin. 
İşte hırsızların en çok baktığı alanlar: 
Genel olarak hırsızlar değerli eşyaları bulmak için çok fazla zaman harcamak istemezler, bu nedenle her zaman kontrol ettikleri bariz yerler vardır. Evinizin kapısının yakınındaki çekmeceleri mutlaka karıştırırlar. Bu nedenle hemen dışarıya veya otoparkınıza park edilmiş bir arabanız varsa, anahtarınızı evinizin girişine yakın bir yere bırakmamanızı tavsiye ederiz. Yine aynı şekilde giriş kapınıza yakın bir yere cüzdanınızı veya yedek paranızı, kişisel belgelerinizi bırakmamakta fayda vardır. 
Değerli eşyalarınızı salonunuzda açıkta bulundurmanız her zaman risk taşır. Büyükbabanızdan anneannenizden size kalan değerli eşyalarınızı salonunuzda kolay görülür bir yerde sergilememenizi öneririz. 
Neredeyse herkes yatağının altına bir şeyler saklar, uyurken bir süre orada bir şeyler tutuyorsanız sorun olmaz ancak burası siz evden çıktığınızda hırsızların en çok baktığı yerlerden biridir. Hırsızlar mutlaka yatak odasına kadar girerler. Yatağınızın altındaki çekmeceler, dolaplar mücevher arayan hırsızlar için oldukça kazançlı alanlardır. 
Bir ofisiniz veya çalışma odanız varsa bu alanlar da hırsızların değerli eşyalarınız için ilk kontrol ettikleri yerlerden biridir. Ek olarak birçok ev sahibi kasalarını yatak odalarına veya çalışma odalarına koyarlar. Bu kasalar zemine monteli olmadığında hırsızlar bunları kaldırabilir ve başka bir yerde açmak üzere taşıyabilirler. 
Bir hırsız, baskınını yeterince zamanlı planladıysa büyük olasılıkla mutfağınıza ve hatta buzdolabınıza da bakar. 
Neyse ki, değerli eşyalarınızı hırsızların keskin gözlerinden korumanın hala yolları var. Popüler ve hala etkili bir ipucu, değerli eşyalarınızı farklı etiketlenmiş kutulara maddi değeri olmayan eşyalarla bir arada koyabilirsiniz. Bu alanlar hırsızların bakmak istemeyecekleri, ilgi çekici olmayan alanlardır. Yukarıda listelediğimiz yerlere küçük miktarda para bırakabilirsiniz, bu yöntem de hırsızları başarılı bir yağmalama yaptıklarını düşünmeleri için kandırabilir. 
Hırsızların kitaplara neredeyse alerjileri vardır, kütüphaneniz yeterince büyük ise hırsızlar için aranacak sıkıcı bir yer demektir. Mutfak dolabınızda, lavabonuzun altında ve banyonuzda; yemek kutuları, temizlik ürünleri, hijyen malzemeleri için bulunan kaplar hırsızları umutlandırmaz.  
Son olarak bir alarm sistemi hırsızlara karşı kesinlikle caydırıcı olur. Unutmayın kişisel eşyalarınız kadar kişisel güvenliğiniz de risk altındadır. Son teknoloji alarm ve güvenlik sistemleriyle kendinizi, sevdiklerinizi ve değerli eşyalarınızı içiniz rahat koruyabilirsiniz.
whatsapp