Hırsızlık Sonrası Ne Yapmalı | MGS

Hırsızlık Sonrası Ne Yapmalı

Hırsızlık Sonrası Ne Yapmalı
Mahallenizde Bir Hırsızlık Gerçekleştiğinde Ne Yapabilirsiniz?
Psikologlar mahallenizde veya apartmanınızda tanıdığınız komşularınızın başına hırsızlık geldiyse onları yalnız bırakmamanızı, destek ve yardımcı olmaya çalışmanızı öneriyor. Hırsızlık sonrasında komşularınız güvenlikleri ve özel hayatları ihlal edildiği için endişelidir. Kendilerini iyi hissedene kadar yalnız olmadıklarını hatırlatarak komşularınızın bu travmatik durumla başa çıkmalarına yardımcı olabilirsiniz. 
Ayrıca herhangi bir hasarı temizlemelerine ve onarmalarına yardımcı olmayı teklif edebilirsiniz. Mülkleri ciddi şekilde hasar gördüyse, siz ve diğer komşularınız bir mahalle bağış toplama etkinliği organize etmeyi ve evlerinin onarımları için ödeme yapılmasına yardımcı olmak için toplanan parayı aileye bağışlamayı düşünebilirsiniz. 
İletişimi koparmamak bazen yapabileceğiniz en iyi şeydir; ihtiyaçları ne olursa olsun, yanlarında olduğunuzu hatırlatmak aileye çok iyi gelir. 
Mahalle izleme programı gibi bir uygulamayı hayata geçirmeyi değerlendirebilirsiniz. Birbirinizin evini arayarak, şüpheli faaliyetlere karşı tetikte olarak ve tatildeyken komşunuzun evini kontrol ederek sizin ve komşularınızın daha güvende hissetmelerini sağlayabilirsiniz. 
Ailenizle de bu durumu değerlendirmenizi öneririz. Çocuklarınız varsa hırsızlık karşısında nasıl hissettiklerini onlarla konuşun, olası endişelerini paylaşmaya çalışın. Böyle bir durumda yabancılarla asla iletişime geçmemek ve onlara kapıyı açmamak gibi güvenlik ile ilgili temel bilgileri çocuklarınıza hatırlatabilirsiniz. Hem siz ve çocuklarınız hem de komşularınız için apartmanınızın kapısına veya evinizin kapısına görüntülü diyafon sistemi taktırmayı düşünebilirsiniz. 
Bir mahalle hırsızlığından sonra kendi evinizde siz de kendinizi doğal olarak güvende hissetmeyebilirsiniz. MGS ekibiyle temasa geçip önerilerini her zaman alabilir, uygun bir güvenlik sistemi için ücretsiz keşif talebinde bulunabilirsiniz. Bazı durumlarda hırsızların suç mahallerine geri döndükleri, hırsızlığın gerçekleştiği aynı mahallede bir başkasının evine girilmesi olasılığının yüksek olduğu belirlenmiş. Bir suçun genellikle başka bir suç işleme fırsatını yarattığını da unutmayalım.  
Evinizin güvenliğini dönem dönem güncelleyin. Akıllı ev entegrasyonuna sahip ev güvenlik ve alarm sistemlerine, evinizin ve apartmanınızın girişine hakim olmanızı sağlayacak görüntülü diyafon sistemlerine göz atabilirsiniz. 
whatsapp