Hırsızlık ve Ev Güvenliği | MGS

Hırsızlık ve Ev Güvenliği

Hırsızlık ve Ev Güvenliği
Hırsızlık ve suç oranları artışta!
Pandemi ile beraber ekonomik faaliyetlerin durması, uzaktan çalışmaya hızlı geçiş, işletmelere birçok yönden zarar verdi. Zorunlu kapanışlar, bir anda işsiz kalanların yaşadığı stres, sosyal hayatta yaşanan değişiklikler, artan belirsizlikler, bu belirsizliklere ek olarak Covid’in yarattığı psikolojik gerilim; tüm bunların suç oranlarında rakamsal olarak yeniden verilere dayanan ciddi artışlara neden olacağı düşünülmektedir.
 Ne yazık ki kriz, kurumların zayıflaması, insanların kendilerini yalnız hissetmeleri, suçlular için belirsizliklerden yararlanılabilecek ortamlar yaratıyor. Geçmiş yıllarda da bu durum benzer ve net bir şekilde rakamlarla örneklenmiştir.
 Son alınan verilere göre hırsızlık 7 kat, kaçakçılık 9 kat, cinayet 6 kat, cinsel suçlar 10 kat arttı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerinden yaptığı hesaplamaya göre, son 11 yılda cezaevi girenlerin sayısı 3.8 kat arttı.
 TÜİK’in Kasım 2020’de yayınladığı en güncel veri 2019 yılına ait. Buna göre 2019’da ceza infaz kurumlarına 281 bin 605 kişi girdi. Bu sayı 2009 yılında 74 bin 404 kişiydi. 2009 yılında öldürme suçundan içeri girenlerin sayısı 1.514 iken bu sayı 6 kat artarak 9 bin 574’e yaralamada ise 4.5 kat artarak 34 bin 987’ye çıktı.
Ev Güvenlik Danışmanlarımız
Böyle bir dönemden geçerken en çok değer verdiğiniz kişilerin ve evinizin güvenliğini düşünmeniz kadar doğal bir talep olamaz. Uzmanlarımızla dilediğiniz zaman bir keşif randevusu ayarlayabilirsiniz. Sizin ihtiyaçlarınızı dinler, ardından tarzınız ve bütçeniz doğrultusunda size uygun güvenlik sistemlerine ait planı oluştururlar.
 İster yalnız isterse aileniz ya da arkadaşlarınızla yaşıyor olun, ev alarm ve güvenlik sistemlerimizin ihtiyaçlarınızı karşılamak adına güvenlik uzmanlarımız tarafından akıllıca tasarlandığından emin olabilirsiniz.
Her Eve Göre Tasarlanabilen Alarm Sistemleri
 Her evin farklı bir alarm sistemine ihtiyacı olabilir. Arzu ederseniz birbirinden farklı ev alarm sistemlerimizi web sitemizden tüm detaylarıyla inceleyebilirsiniz. Hareket halindeyken, bilgisayarınızdan veya akıllı telefonunuzdan kullanışlı mobil çözümlerimizi kullanarak ev güvenlik sisteminizi yönetebilirsiniz. Ev alarm sistemlerimiz kolay kullanımları sayesinde evinizde gönül rahatlığıyla yaşamanız için ihtiyacınız olan çoğu güvenlik kriterini sağlar.
whatsapp