İşyerindeki Otoparkınız Yeterince Güvenli Mi? | MGS

İşyerindeki Otoparkınız Yeterince Güvenli Mi?

İşyerindeki Otoparkınız Yeterince Güvenli mi?
İşyerinize ait bir otoparkınız varsa bu alanda karşılaşılabilecek riskleri azaltmak adına önemler alabilir, çalışanlarınızın ve müşterilerinizin kendilerini her türlü güvende ve rahat hissetmelerine yardımcı olabilirsiniz.

Şirketinizin otoparkını güvence altına almanın birkaç yolu vardır.

İşletmenizin otoparkına yerleştirebileceğiniz yürüyüş yolu işaretleri hem sürücülerin hem de yayaların birbirlerine dikkat etmesini sağlar ve çarpma riskini azaltır.

Otoparkınızı aydınlatmak, müşterileriniz ve çalışanlarınız için çeşitli güvenlik avantajları sağlar. Aydınlatılmış bir yol, yayaların düşme veya kayma riskini azaltır, sürücülerin de yayaları daha iyi fark etmesini sağlar. Otoparkınızı aydınlatmak aynı zamanda hırsızların gölgelerde saklanmasını zorlaştırarak suç tehditlerini de caydırır.

İşletmenizin otoparkının sınırları belli değil, açık bir otopark ise, çitle çevirmek, otoparkınızdaki araçları korumanın basit bir yoludur. Çitle çevrili bir park yeri ayrıca binanıza erişimi kısıtlayarak hırsızlık ve hasarlara karşı koruma sağlar. Çalışanlarınız, özellikle karanlıkta, araçlarına gidip gelirken kaçınılmaz olarak daha güvenli hissedeceklerdir.

Güvenlik bariyerleri de çoğu zaman fazla hareketli olan park yerlerinin güvenliğini sağlamak adına popüler bir seçimdir. Eğer bir yeraltı otoparkınız varsa trafik akışını kontrol etme ve kısıtlama yeteneğine sahiptir.

İşletmenizin otoparkında devriye gezmek için bir güvenlik görevlisi tutmak, suç faaliyetlerini caydırır ve özellikle hava karardıktan sonra çalışanlarınızın ofise girip çıkarken kendilerini daha güvende hissetmelerine yardımcı olur. Daha fazla gönül rahatlığı sağlamak adına tedirgin olan çalışanlarınıza güvenlik görevlisi araçlarına kadar eşlik edebilir. Parkınızı gözetleyen birisinin olması, güvenliğin yanı sıra birçok kolaylık da sağlar. Bir çalışanın farlarını açık bıraktığını varsayalım; güvenlik görevlisi muhtemelen araç aküsü bitmeden durumu fark edecek ve ofisteki birini bilgilendirecektir.

Video ile gözetim, personelinizin ve müşterilerinizin kendilerini güvende hissetmelerine yardımcı olurken, işletmenizdeki suç faaliyetlerini caydırmanın güçlü bir yolu olabilir. Herhangi bir kaza, hırsızlık veya herhangi bir güvenlik sorunu meydana gelirse olay hakkında araştırma yapmak için güvenlik kameralarınızdan faydalanabilirsiniz.

MGS işyeri kamera sistemi ürünleri ile gün boyu otoparkınızda yaşananları yüksek görüntü kalitesi ile kaydedebilir, mobil olarak otoparkınızı canlı izleyebilir, geceleri kızılötesi aydınlatma ve özel filtreler sayesinde karanlıkta da otoparkınızı rahatlıkla izleme şansına sahip olabilirsiniz.

Hırsızlık veya vandalizm durumlarında suçluları belirlemeye yardımcı olmak için işyeri kameranızla çektiğiniz görüntüleri kullanabilir ve işletmenizi yanlış iddialara karşı koruyabilirsiniz. Bu basit park yeri güvenlik ipuçlarının, tesisinizde güvenlik hissini artıracağına emin olabilirsiniz.
whatsapp