İş Yerinizi Su Baskını Tehlikesine Karşı Koruyun | MGS
Online İşlemler
Su Baskınlarına Karşı Güvenli Çalışma Ortamı
Birçoğumuz mevsimsel güvenliği düşündüğümüzde selleri düşünmeyiz, fakat son yıllarda ülkemizde küresel ısınma sonucu meydana gelen şiddetli yağışlarla oluşan büyük sel baskınları, sel sonucu oluşan toprak kaymaları, büyük kütleler halinde yağan dolular veya havaların hızlı ısınmasıyla karların hızla erimesi sonucu derelerin taşması bizim mevsimsel güvenlik tehlikelerinin üzerinde durmamızı gerektiriyor. 

Araştırmacılar, 1980’lerden bu yana dünya genelinde yağmur miktarında yüzde 20’lik bir rekor artışı tespit etmişler ve ne yazık ki küresel ısınmanın artmaya devam edeceği de öngörülüyor. Kötü hava koşullarına bağlı ve küresel ısınmanın körüklediği doğal afetlerin dünyada etkilemediği bir alan bulunmaz oldu. 

Su baskınları sadece doğa felaketlerinden oluşmayabilir. İş yerlerini su basması için sadece sel olması gerekmez, birçok olası nedenden su baskını gerçekleşebilir; ofisten çıkarken açık bırakılan bir musluk, kırılan veya çatlayan bir su borusu, çalışan bulaşık makinasının bozulması, binanızda bulunan başka bir ofisten sızabilecek bir su kaynağı gibi nedenlerle de iş yerlerini su basabilir.
İş Yerinizi Su Baskını Tehlikesine Karşı Koruyun
Pek çok ofisin modernize edildiği günümüzde bilgisayarlar, televizyonlar, sunucular, sabit ve harici bellekler gibi olası bir su baskını durumunda zarar görmeye müsait teknolojik cihazların da güvenliğini unutmamalı. Siz iş yerinizde değilken meydana gelebilecek bir su baskını, ofisinizde güvenlik sistemi bulunmadığında maddi olarak yıkıcı olabilir. Artan sel felaketleri karşısında su baskınları alarm sistemleriyle güvenlik önlemi alarak, iş yerinizde su baskını riskini azaltabilir, oluşabilecek maddi kayıplardan ve önemli hasarlardan kendinizi koruyabilirsiniz.  

MGS portföyünün önemli ürünlerinden biri olan Craft Kablosuz Su Baskını Dedektörleri alarm sistemlerine entegre olarak çalışmaktadır. Zemine yakın bir şekilde kolayca yerleştirilen dedektörler yaşanabilecek herhangi bir su baskını tehlikesini algıladığı anda su baskını alarm sistemi devreye girer ve bu sayede iş yerinizi oluşabilecek bir su baskınından korumanıza ön ayak olur. Gelecekteki sızıntılara ve su baskınlarına karşı risk almayın, su baskını güvenlik sistemleriyle önleminizi almayı ihmal etmeyin.