İşyerinizin Güvenlik Kontrolü Sizde Mi? | MGS

İşyerinizin Güvenlik Kontrolü Sizde Mi?

İşyerinizin Güvenlik Kontrolü Sizde Mi?
Çalışan sayısının ve insan trafiğinin yoğun olduğu bir işyeri sahibiyseniz, etkili bir kartlı geçiş sistemi sayesinde bu trafiği kayıt altında tutarak işyeri güvenliğinizi kontrol altına alabilirsiniz. İster geleneksel ister yüksek teknoloji alt yapılı olsun her türlü ticari depoda, fabrikada ya da üretim merkezinde bulunan; gıdadan, makineye, elektronik kurulumlardan, hareketli cihazlara; çeşitli tüm aygıtlar evlerimizdeki eşyalar gibi belli bir güvenlik riski taşımaktadır.

Kartlı geçiş sistemi başlangıç olarak personel devam takibi için ortaya çıkan, daha sonra güvenlik için de kullanılmaya başlayan sistemlerdir. Özellikle çok fazla çalışanın bulunduğu fabrikalarda, veya dev plazalarda çalışanların giriş çıkışlarının kontrol edilmesini sağlayan, okul, hastane, otel gibi çok sayıda kişinin giriş çıkış yaptığı noktalarda kayıtlı ve izin verilmiş kişilerin belirli alanlara girmesini sağlayan bu sistemlerin kullanımı güvenlik ve veri elde etme amaçlı olarak her geçen gün artış göstermekte, kapsamı da gittikçe genişlemektedir.

İş kazası, güvenlik, gizlilik, hırsızlık gibi riskleri minimuma indirmek ve her türden alanın güvenliğini üst düzeyde sağlamak adına çalışan MGS, ileri seviye teknolojik alt yapısı ve ürettiği Rosslare Kartlı Geçiş Sistemi ürünleri de yukarıda bahsettiğimiz riskler için tercih edilen bir çözüm olmuştur.

Özellikle büyük metrekareleri içeren ve çok fazla ürünü barındıranticari depolara, fabrikalara, üretim tesislerine yerleştirilen Rosslare Kartlı Geçiş Sistemi, gerek deponun faaliyet gösterdiği çalışma saatleri içerisinde gerekse, deponun boş olduğu tatil günlerinde mekanın güvenliği açısından endişeleri ortadan kaldırmak için üretilmiştir. Çalışanların ilgili işletmelerde her alana aynı düzeyle giriş yetkisi bulunmadığından, yetki seviyelerini ayarlayabilir; gizlilik ve güvenlik gerektiren bölgeleri koruma altına almayı sağlamaktadır. Bu trafiği yönetmek için ve potansiyel iş kazalarının da önüne geçilmesi için Rosslare Kartlı Geçiş Sistemleri çok önemlidir.

Rosslare Kartlı Geçiş Sistemi, gelişmiş güvenlik fonksiyonlarını sadelikle ve kolay kullanımla bir araya getirir. Kurulumu hızlı olan, kolay bir şekilde kontrol edilebilen sistemi sayesinde 58 Kapı ve 60.000 kullanıcıya destek verebilmektedir. Çalışan sayısı ve diğer işletme ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilen Rosslare Kartlı Geçiş Sistemi çalışan sayısına göre güncellemeler yapıldığında herhangi bir sorun yaratmaz. Karasal hatta gerek kalmadan Ethernet ve WiFi üzerinden bağlantı sağlanmasına olanak veren sistem, kesintisiz güvenlik için doğru seçim olmuştur. Kullanılan sistemin olay hafızası yüksek olduğu için panel başına 500 bin olayı kayıt altında tutabilme kapasitesine sahiptir.  Ayrıca sistemin yüksek hız performansına sahip olması 1 saniyenin altında kapıları açabilme özelliğini de kendisinde barındırmaktadır.

Avantajları nelerdir?
  • ·        Güvenlik konusunda uygun maliyetli bir tercihtir.
  • ·        Uzaktan kontrol edilebilir ve 7/24 açık kalabilir.
  • ·        Kartlardan, giriş çıkış verilerini toplayıp rapor hazırlayabilir.
whatsapp