Kişisel Verilerinizin Korunması | MGS

Kişisel Verilerinizin Korunması

Kişisel Verilerinizin Korunması
Kişisel Verilerinizin Korunması
Kişisel verileriniz giderek daha değerli hale geliyor. Size özel verilerinizin yetkisiz, dikkatsiz veya bilgisizce işlenmesi size veya şirketinize büyük zararlar verebilir. Dijital ortamda saklanan kişisel verilerin çalınabilmesi konusunun çağımızın en büyük hırsızlığı olduğunu biliyor muydunuz?
 Verileriniz sayesinde özel yaşamınızın gizliliği başta olmak üzere temel özgürlükleriniz ve haklarınız ihlal edilebilir, tüm kişisel tercihlerinizi görülebilir, bu doğrultuda stratejiler belirlenebilir veya kötü niyetle kullanılabilir.
 Aynı şekilde bu veriler şirketiniz adına paylaştığınız çalışanlarınızın kayıtları, kimlik detayları, gerçekleşen işlemlerin dökümlerini de kapsar ve bu verilerin korunması da önem arz etmektedir.
 Kişisel verilerin hukuki olarak korunabilmesi adına yayınlanan “Kişisel Verilerinizi Koruma Kanunu”na göre; kişisel verilerin nerelere aktarıldığı, ne amaçlarla kullanıldığı gibi konularda kişiyi aydınlatma zorunluluğu getirildi. Bunlara ek olarak kişisel verinin sahibi, arzu ederse bu verilerinin silinmesini ve yok edilmesini talep etme hakkına sahiptir. Güvenliğiniz için hangi verilerin işlendiğini, neden işlendiğini bilmeniz her zaman önemlidir.
Kişisel Verileriniz Bizimle Güvende
MGS Ailesi olarak bilmenizi isteriz ki, size ve şirketinize ait işlenen tüm verileriniz bizimle güvende ve koruma altındadır. Verileriniz uygun bir şekilde işlenir ve muhafaza edilir. Ekibimiz ve sistemlerimizle bir güvenlik şirketi olarak konuyla ilgili gereken tüm gayret ve özeni göstermekteyiz.
 Bilgi güvenliği ile ilgili uygulamalar, tüm iş süreçlerimiz, çalışanlarımız, müşterilerimiz, çözüm ortaklarımız, tedarikçilerimiz ve yaptığımız işlerin sonuçlarından etkilenen ilgili tarafların tümünü ilgilendirir.
 Bilgi güvenliği şirketimizde gerçekleştirilen tüm faaliyetlerin vazgeçilmez bir boyutudur. Bilgi güvenliği yönetimi ile ilgili eğitimlerimiz ve kullanılan veri kayıt sistemlerimiz sayesinde tüm personelimiz konuya hakim ve oldukça bilinçlidir.
 Meydana gelebilecek her türlü tehdide karşı kuruluşumuz kişisel verilerinizi korur, kritik bilgilerinizin açığa çıkmasını ve yetkisiz kişilerin eline geçmesini önler. Sadece elektronik ortamda saklanan verilerinizin değil; sizin bizimle paylaştığınız yazılı, basılı, sözlü ve benzeri ortamda bulunan tüm verilerinizin güvenliği de sorumluluğumuz altındadır.
whatsapp