Neden Ev Alarm Sistemi Sahibi Olmalısınız? | MGS

Neden Bir Ev Alarm Sistemi Sahibi Olmalısınız?

Neden Bir Ev Alarm Sistemi Sahibi Olmalısınız?
Neden Bir Ev Alarm Sistemi Sahibi Olmalısınız?
Daha evvel konut dokunulmazlığı ihlâli ya da hırsızlık gibi bir güvenlik problemiyle karşı karşıya kalmayan çoğu kişi, ev alarm sistemi kullanmanın biraz masraflı olduğunu düşünüyor. Öte yandan pek çok aile, ev alarm sistemlerinin üstün güvenlik sağlayan özellikleri sayesinde daha huzurlu bir yaşam sürüyor. Ev alarm sistemleri yaşam alanlarını sadece üçüncü şahısların verecekleri zararlara karşı değil, pek çok olumsuz duruma karşı koruyor. İşte, ev alarm sistemi sahibi olmanın başlıca avantajları...
Ev Alarm Sistemi Güvenliğinizi Üst Seviyeye Çıkarır
Evine zorla girilmesinden korkan pek çok kişi, ev alarm sistemi taktırmayı tercih ediyor. Fakat ev alarm sistemi, evinizi sadece hırsızlığa karşı korumuyor. Sistem; ısı, duman, hareket, gaz ve sıvı sensörü gibi pek çok sensörle desteklenebiliyor. Tercih ettiğiniz alarm sistemi, evinizi su baskınlarına, yangına, gaz kaçaklarına ve aklınıza gelebilecek pek çok diğer riske karşı koruma altına alabiliyor. Kapınız zorlandığında ya da gaz sızıntısı, yangın ya da su baskını gibi nedenlerle yardıma ihtiyaç duyduğunuzda gereken desteği hızlıca görmenize aracı oluyor. Böylece siz evde olsanız da olmasanız da evinizin ve sevdiklerinizin güvende olmasını sağlıyor.
Kameralı Ev Alarm Sistemi ile Gözünüz Arkada Kalmaz
Ütüyü fişte bırakıp bırakmadığınızdan, can dostunuzun güvende olup olmadığından ya da çocuğunuzun eve varıp varmadığından haberdar olmak istiyorsanız güvenlik kamerası destekli ev alarm sistemi içinizi rahatlatacak bir alternatif... Uzaktan dilediğiniz zaman güvenlik kameralarına bağlanarak evinizde olan biteni seyretmenize izin veren sistem, saniyeler içinde endişelerinizden arınmanızı sağlıyor. Hareket sensörleriyle desteklenen sistemler, özellikle belli bazı saatlerde kapınızın önünden geçen ya da bulunmaması gereken yerlerde gezinen kişileri kaydedip size haber verebiliyor. Herhangi bir eve zorla girme ya da hırsızlık girişiminde, suçluların her hareketini kaydederek güvenlik güçleri tarafından kolayca yakalanmaları için delil sunuyor. 
Ev Alarm Sistemi Akıllı Ev Konforu Sunar
Yeni nesil evler, akıllı cihazlar aracılığıyla yönetilebilecek pek çok akıllı ev özelliğine sahip. Bazı ev alarm sistemi çeşitleri, çok fazla masraf yapmanıza gerek kalmadan akıllı ev özelliklerine erişmenizi sağlıyor. Akıllı kilit sistemleri, kapıyı kilitleyip kilitlemediğinizi hatırlamadığınız durumlarda kontrol etmenize ve gerektiğinde uzaktan kilitlemenize olanak tanıyor. Ütüyü prizde unutmuş olduğunuzu düşünüyorsanız ev alarm sistemi ile entegre akıllı prizle irtibata geçerek elektriği kesebiliyorsunuz.
Ev Alarm Sistemi Acil Durumlarda Yanınızda Olur
Yeni nesil ev alarm sistemi alternatifleri, acil bir durumda tıbbî yardıma ya da güvenlik desteğine vakit kaybetmeden erişmenize yardım ediyor. Birisinin saldırısına uğradığınızda, kalp krizi geçirdiğinizde ya da düştüğünüzde, panik butonu gibi kullanabileceğiniz uzaktan kumanda sayesinde alarm merkeziyle direkt olarak iletişime geçebiliyor, ambulans ya da polis desteği alabiliyorsunuz. Özellikle ağır hastaların ya da yaşlıların hayatını kurtaran uygulama, kendinizi her an güvende hissetmenizi sağlıyor. 
Ev Alarm Sistemi Zararları En Aza İndirip Kâra Geçmenizi Sağlar
Sigorta şirketleri, evinizi sigortalamak istediğiniz taktirde bir ev alarm sisteminiz varsa poliçenizde büyük indirimler yapabiliyor. Çok daha uygun rakamlara sigorta yaptırmanıza olanak tanıyan sistem, hırsızlık riskini minimuma indirerek değerli eşyalarınızı güvence altına almanızı sağlıyor. Diğer taraftan gaz kaçağı, yangın ve su baskını gibi durumlar için alarmla desteklenen bir sistem tercih ettiğinizde olası bir tehlike durumunu eviniz ve eşyalarınız büyük oranda zarar görmeden atlatabiliyorsunuz. Çocuklarınızın ya da bakmakla yükümlü olduğunuz diğer aile bireylerinin güvenliğini siz uzakta olsanız bile sağlayan sistem, uzun vadede kazançlı çıkmanızı garantiliyor. 
MGS Güvenlik olarak evinizin güvenlik ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş ev alarm sistemlerini size sunuyoruz.
Ev Alarm Sistemleri Hakkında Detaylı Bilgi
whatsapp