Pandemi Döneminde Artan Hırsızlıklar | MGS

Pandemi Döneminde Artan Hırsızlıklar

Online İşlemler
Pandemi Döneminde Artan Hırsızlıklar
Pandemi Döneminde Artan Hırsızlıklar
İçinde bulunduğumuz pandemi dönemi, tartışmasız yakın tarihin dünya çapındaki en önemli olaylarından biri. Ekonominin durması, uzaktan çalışmaya hızlı geçiş, bu dönemde işletmelere pek çok yönden zarar verdi ve vermeye devam ediyor. Devletin zorunlu kıldığı kapanışlar, kesintiye uğrayan tedarik zincirleri, kültür sanat dünyasına etkileri, pandeminin ve sosyal mesafenin bireyler ve toplum üzerinde yarattığı stres, kaygı, endişe gibi psikolojik etkiler bunların yalnızca birkaçı. Ve ne yazık ki kriz beraberinde bu belirsizlikten yararlanmak isteyen, bu durumu gözleyen suçlular için de fırsatlar yaratıyor ve hırsızlıklar artıyor. 

Siz evde yokken içinizin rahat etmesi, evden çıkarken gözünüzün arkada kalmaması için ev alarm sistemleriyle güvenlik seviyenizi önemli ölçüde artırabilirsiniz. Son teknoloji hareket sensörü içeren akıllı güvenlik sistemlerini kullanarak hırsızları caydırabilir, kablosuz ve mobil kullanıma odaklı akıllı ev alarm sistemleriyle kendinizi güvende hissedebilirsiniz.
Güvenlik Açıklarınıza Her Zaman Dikkat Edin
Salgına karşı kullandığımız maskeler bu dönem hırsızların işini kolaylaştırıyor. Bazen anahtarımızı dalgınlıkla kapının üzerinde, dış tarafta unutabiliyor ve bu durumu saatler sonra fark edebiliyoruz. Çevremizde böyle bir durumu takip eden bir hırsız var ise, anahtarı kapıdan alıp en yakın anahtarcıda kopyalatıp, kısa bir sürede anahtarı yerine geri takabilir ve evden çıktığınız zamanı gözetleyerek sizin evinize gündüz vakti maskesiyle kendi eviymiş gibi girmeye kalkabilir.  

Araştırmalara göre, kilitlenmemiş bir ev kapısını dışarıdan anahtarsız açmak 30 saniye gibi bir süre alıyor. Kapımız çok kaliteli bir kapı da olsa tecrübeli hırsızlar tarafından kısa sürede açılabilir. Bu nedenle market gibi kısa mesafeli bir yere gidiyor olsanız da kapınızı en az bir kez kilitlemenizi tavsiye ediyoruz. Kilitlenen bir kapıda, profesyonel bir çilingirin bile 5-10 dakika uğraşması gerekir. 

Açık bir pencere de hırsızların evinize kolayca girmelerine yardımcı olabilir. Güvenliğiniz için tüm kapı ve pencereleri her zaman kapalı ve kilitli tutmaya özen göstermelisiniz. Kapınızı kilitlemeden evinizi terk etmemeyi ya da uyumamayı alışkanlık haline getirmelisiniz. 

Eğer yeni bir yere taşındıysanız ilk güvenlik önlemi olarak mutlaka eski kilitlerinizi değiştirin.Eski ev sahibiniz, size elindeki tüm anahtarları teslim etse de başka kopyalarının olup olmadığından emin olamazsınız. Bu nedenle anahtarlarınızı her ihtimale karşı yenilemelisiniz. 

İş işten geçmeden önlem alın, ev alarm sistemi ile güvenliğinizi üst seviyelere taşıyabilirsiniz. Unutmayın ki, kısa mesafeli de olsa evden çıkarken alarm sisteminizi çalıştırın.
MGS Ev Alarm Sistemleri ile Son Teknoloji Ürünü Estetik Güvenlik
MGS olarak alarm sisteminizi kurarken ihtiyaçlarınızı dinleyerek size uygun çözümler sunuyoruz. Ev alarm sistemlerinin sadece akıllı ve ekonomik değil aynı zamanda eviniz için estetik görünmelerine, modern ve şık durmalarına da önem veriyoruz. Yaşam alanlarının iç ve dış mimarisini, yuvarlatılmış kenarları, pürüzsüz yüzeyleri düşünerek kablosuz teknoloji ile tasarlanan alarm sistemlerimizde evinizin dekorasyonuna uyum sağlamak da önceliklerimiz arasında yer alıyor.