Pandemide Ofisinizin Güvenliği | MGS

Pandemide Ofisinizin Güvenliği

Online İşlemler
Pandemide Ofisinizin Güvenliği
Pandemide Ofisinizin Güvenliği
Yaşadığımız salgın günleri, işyerlerindeki operasyonun çoğunun ofisten eve kaymasına neden oldu. Pandemi pek çok şeyi değiştirdi. Birçok şirketin çalışanlarının haftanın birkaç günü evden çalıştığı ve birçoğunun da tamamen evden çalışmaya geçtiği bir dönemdeyiz, kısacası evler ofis oldu, ofisler ve ofis binaları boş kaldı. 

Kriz dönemlerinde ve ekonomi kötüleştiğinde suç oranları genellikle yükselir. Bu nedenle pandemi ile beraber pek çok konuda güvenlik sistemleri daha önemli bir konuma ulaştı. 

İşyeriniz büyük ya da küçük olsun, uzaktan çalışma tercih edilmeyen bir güvenlik riski oluşturdu; boş kalan ofisler hırsızlar için bu dönem cazip hedefler olmaya başladı. Bu nedenle işletmelerin güvenlik sistemleri konularında iki kez düşünmeleri gereken bir zamanda yaşıyoruz.
Alarm Sistemlerinizin Kontrolü
Ofisinizden pandemi nedeniyle belirsiz bir süreliğine uzak kalıyorsanız, hırsızlara ve olası yangın ve gaz kaçaklarına karşın tüm güvenlik ve alarm sistemlerinizin doğru çalıştığını ofisten çıkmadan evvel kontrol etmenizi öneririz. Bu dönem tüm güvenlik sistemlerinizi olması gerektiği gibi çalıştırmanın tam zamanı.  

Hırsız alarmınız profesyonel olarak izleniyorsa, sistemin bağlı olduğundan ve düzgün çalıştığından emin olun. 

Siz iş yerinizde değilken güvenlik sistemlerinizin hangi alanları kapsaması gerektiği ile ilgili kendinize not alın, güvenlik sistemlerinizi bu döneme özel olarak yeniden konumlandırmayı düşünebilirsiniz. 

Uzaktan erişiminizi kontrol edin ve elektronik ayar erişimlerini devre dışı bırakmak gibi uygun ayarları konuyla ilgili olan profesyonel ekibinizle görüşerek yapılandırın. İlgili personelinize bu dönem yeniden hırsız ve yangın alarm sistemlerine erişilmesi, izlenmesi ve çalıştırılması konularında eğitim aldırın. Bir yöneticinize ulaşamadığınızda ortaya çıkabilecek olası güvenlik sorunlarını hafifletmek adına bu eğitimler yardımcı olur.
İşyerinizde 7/24 Tam Güvenlik
Fiziksel olarak işyerinizde bulunduğunuz zamanlarda alarm sisteminizi devreye soktuğunuzdan emin olabilir, hırsızlık, yangın alarm sistemlerini takip edebilir, ofisinizdeki hareketi izleyebilirsiniz. Aynı şekilde ofisten uzakta çalışırken de tüm güvenlik ve alarm sistemlerinizi MGS güvenlik sistemleri ile kontrol edebilirsiniz. 

MGS güvenlik sistemleri ekibi size özel bir hesap uygulaması ile iş yerinizdeki tüm kameraların canlı video akışını izlemenizi sağlar, hırsız alarmları, yangın, doğalgaz, su baskını alarm sistemleri konusunda size özel eğitim verir. Deneyimli MGS ekibi aynı zamanda iş yerinizde inceleme yaparak alarm sistemlerini yerleştirmeniz gereken noktaları belirleyerek size öneride bulunur. 

Zamanında alacağınız bilinçli kararlar ve gerekli olabilecek küçük değişiklikler sayesinde işyerinizin güvenliği maksimum seviyede sağlanır.