Profesyonel Gözlem Hizmeti Almanın Avantajları | MGS

Profesyonel Gözlem Hizmeti Almanın Avantajları Nelerdir?

Profesyonel Gözlem Hizmeti Almanın Avantajları Nelerdir?
Profesyonel Gözlem Hizmeti Almanın Avantajları Nelerdir?
Huzur içinde yaşayabileceğiniz bir ev için öncelikli olarak evinizin güvenli olması gerek. Bunun için de evinizi kötü niyetli kişilere ve yangın, su baskını gibi tehlikelere karşı koruyan ev güvenlik sistemleri bulunuyor. Ancak, bu sistemlerin bir bölümü bağımsız bir şekilde çalışırken, bazıları ise alarm haber alma hizmeti veren merkezi birimlere bağlı bir şekilde çalışıyor.
Merkezi gözlem birimlerine bağlı olarak çalışan ev güvenlik sistemleri için düzenli bir şekilde ödeme yapmak gerekiyor. Ekstra bir harcama yaparak evinizin güvenliği için bir haber alma merkeziyle çalışmanın avantajlarını ele alacağız.
Profesyonel Gözlem Hizmeti Nedir?
Profesyonel gözlem hizmetlerinin avantajlarından bahsetmeden önce ev güvenlik sistemleri içindeki bu kavramı tanımlayarak işe başlayalım.
Profesyonel gözlem hizmeti, ev güvenlik sisteminizden gelen uyarıları 7/24 takip eden sistemdir. Bir profesyonel gözlem merkezi, ev güvenlik sisteminizden gelen uyarıları önce size, sonrasında da gerekli durumlarda polis, jandarma ya da itfaiye gibi kuruluşlara bildirir. Kısacası profesyonel gözlem sistemi siz evdeyken ya da evden uzaktayken evinize göz kulak olur.
Diğer bir yandan profesyonel gözlem hizmeti, evinizi “izleme” hizmeti değildir. Hizmeti veren sistem mahremiyetinize saygı duyar. Acil durumlar ve sizin isteğiniz dışında sisteminizle bağlantı kurmaz ve verilerinizi güvenli bir şekilde saklar. Ancak, bu hizmet standartlarının sadece belirli kalite belgelerine sahip gözlem merkezleri tarafından garanti altına alındığını da belirtmemiz gerekiyor.
7/24 Gözlem
Diyelim ki siz sinemadayken evinize hırsız girdi ve sinema salonunda olduğunuz için telefonunuzu sessize aldınız. Evinizdeki güvenlik sisteminin uzaktan uyarı verme özelliği olsa bile siz telefonunuza gelen uyarıları görmediğiniz için güvenlik güçlerini evinize yönlendirmek için geç kalırsınız.
Profesyonel gözlem hizmetleri sayesinde evinizdeki güvenlik sisteminin sunduğu tüm potansiyeli sonuna kadar kullanırsınız. Böyle bir sistem sayesinde evinizdeki güvenliği tehdit eden unsurlar size oldukça kısa bir süre içinde bildirilir. Eğer sizinle ya da acil durumda iletişime geçilmesini istediğiniz başka bir yakınınızla iletişim kurulamadığında sistem operatörü polis ya da itfaiye gibi güçleri adresinize yönlendirir.
Daha Kısa Sürede Tepki
Profesyonel gözlem hizmetine sahip ev güvenlik sistemleri, tek başına çalışan güvenlik sistemlerine oranla çok daha kısa sürede tepki vererek gerekli önlemlerin alınmasını sağlar. Örneğin, ailenin bir ferdi evde fenalık geçirdiğinde sadece bir butonla ambulans çağırabilirsiniz.
Sistem Takibi ve Hızlı Müdahale
Güvenlik sisteminizde arıza yapan bir hızlı bir şekilde donanımı tespit etmeniz ve gereken müdahaleyi yapmanız mümkün olmayabilir. Profesyonel gözlem hizmeti kullanan ev güvenlik sistemleri, teknik servise entegre bir şekilde çalışarak sistemde oluşan arızaların anında tespit edilmesi ve kısa süre içinde onarılmasını sağlar.
Merkezi Gözlem İstasyonu
MGS olarak Türkiye’nin en tecrübeli profesyonel alarm haber alma merkezi olan Merkezi Gözlem İstasyonu ile bireysel ve kurumsal müşterilerimize hizmet veriyoruz. 1993 yılından beri hizmet veren ve Türkiye’nin ilk özel haber alma merkezi olan Merkezi Gözlem İstasyonu, uluslararası standartlarda 7/24 kesintisiz bir şekilde çalışıyor. Merkezi Gözlem İstasyonu sayesinde profesyonel düzeyde sinyal takibi yapabiliyor ve olası bir tehlike durumunda sizi ve ilgili kurumları uyarıyoruz. Güvenlik sisteminizi ve sisteminizin ürettiği verileri uluslararası normlarda koruyoruz.
Merkezi Gözlem İstasyonu Hakkında Daha Detaylı Bilgi
whatsapp