Sahte Güvenlik Kamerası Kullanmak Gerçekten İşe Yarıyor mu? | MGS

Sahte Güvenlik Kamerası Kullanmak Gerçekten İşe Yarıyor mu?

Sahte Güvenlik Kamerası Kullanmak Gerçekten İşe Yarıyor mu?
Bir güvenlik sistemine yatırım yapmak veya biraz para biriktirmek için sahte kameraları tercih etme konusunda kararsızsanız, bu konu üzerinde biraz daha düşünmenizde fayda var.

Sahte güvenlik kameraları, görünüş olarak gerçek güvenlik kameralarına benzeyecek şekilde tasarlanmış ancak hiçbir zaman gerçek kameraların özelliklerine ve işlevlerine sahip olmayan kameralardır.

Maliyeti daha düşük bir güvenlik alternatifi arayan kişiler, sahte güvenlik kameralarını tercih edebiliyorlar. Kurulumları daha kolaydır, sürekli bakım veya izleme gerektirmezler.

Açık olmak gerekirse sahte güvenlik kameralarını kullanmak kötü bir fikirdir. Her şeyden önce mülkünüz için gerçek bir koruma sağlamazlar. Sahte olduklarından, bu güvenlik kameraları herhangi bir garantiye sahip değillerdir. Hırsızlar düşündüğünüzden çok daha zekidir ve onlar için bunu anlamak oldukça kolaydır. Bu tarz tuzaklar şehir efsanesidir ve gerçekte pek işe yaramaz. Bilgili veya deneyimli bir suçlu, sahte güvenlik kamerası ile gerçek kamera arasındaki farkı kolayca anlayabilir.

Suçu caydırmada etkili bir yöntem olan gerçek güvenlik kameraları, 7/24 kapsama alanıyla size ve ailenize huzur verebilir. Bu nedenle çalışan bir güvenlik sistemine yatırım yapmak her zaman daha iyi bir fikirdir. Gerçek bir güvenlik kamerası, hırsızları hareket halindeyken yakalayabilir; bu da tam olarak sahte bir güvenlik kamerasının yerine getiremeyeceği, kritik bir işlevdir. Sonuç olarak, sahte güvenlik kameraları çoğu zaman işe yaramayan bir dekorasyondan ibaret kalırlar.

İhtiyaç ve bütçenize uygun güvenlik çözümlerini bulmak adına her zaman MGS’ye danışabilirsiniz. Ev hırsızlığı istatistiklerine göre güvenlik kamera sistemleri olan evlerin hırsızlığa uğrama olasılığı %300’e varan oranlarda daha az görülmektedir. Daha fazla bilgi edinmek için MGS uzman ekibiyle iletişime geçmekten çekinmeyin.
whatsapp