Siz Yazlıktayken Şehirdeki Eviniz Güvende mi? | MGS

Siz Yazlıktayken Şehirdeki Eviniz Güvende mi?

Online İşlemler
Yazlıktayken Eviniz Güvende mi?
Siz Yazlıktayken Şehirdeki Eviniz Güvende mi?
Pandemi sürecinde yazlık ve kırsal bölgelerde evi olanlar koronavirüs riski, sokağa çıkma yasağı, okulların açılmaması derken kalabalık şehir hayatına geri dönmemeyi, yazlıklarındaki bahçelerinde zaman geçirmeyi tercih ediyor. Bu şekilde yaşamak aynı zamanda kendilerini güvende hissetmelerini sağlıyor. 

Tüm dünya için yeni olan pandemi koşullarına herkes bir şekilde kendini alıştırmaya, bu süreci her yönden en iyi şekilde yaşamaya ve yönetmeye çalışırken, tüm bu olup bitenler normal şartlarda kışın yaşanan evlerin boş kalmasına neden oldu.

Bu nedenle kışlık evinizi korumak için almanız gereken önlemleri hatırlatmanın tam zamanı. Bu durumu bir fırsat olarak gören hırsızlara karşı güvenlik önlemleri mutlaka alınmalı. Eviniz, bahçeli bir sitede, bir apartman dairesinde, şehrin ortasında veya dışında olsun fark etmez, hırsızlık her yerde olabilir. Gözünüzün arkada kalmaması için, Craft ev alarm sistemleriyle önlem alarak hırsızlıkların önüne geçebilirsiniz. 

Eviniz için kaliteli bir güvenlik sistemi arayışındaysanız kullanımı kolay, kurulumu basit olan kablosuz Craft ev alarm sistemini ister mobil izleme, ister sesli iletişim özellikleriyle her yerden kontrol edebilir, değerli eşyalarınızı hırsızlardan etkili bir şekilde koruyabilirsiniz.
Güvenlik sistemlerinizi kurarken aşağıdaki ipuçlarımızı dikkate almak isteyebilirsiniz:
Evinizin güvenliğini sağlamak için gündüz, gece ve evden her ayrıldığınızda önlem almanızı öneririz.

Şehir dışında olduğunuzu sosyal medya üzerinden mümkünse duyurmayın veya bu konuda dikkatli olun. Arkadaşlarınıza güvenseniz bile evinizde olmadığınızı kimin öğrenebileceğini asla bilemezsiniz.

Değerli eşyalarınızı, kullanmadığınız zamanlarda tahmin edilmesi zor bir kodla bir kasaya kilitleyin. Daha da fazla koruma için, hareketi algılaması adına kasanızı görecek bir noktaya hareket sensörünü yerleştirin.

Nakit para, mücevher veya elektronik eşya gibi değerli eşyaların saklandığı odalara kablosuz kameraları yerleştirin.

Uzun süre şehir dışında olduğunuzda değerli eşyaları saklayın veya yanınıza alın.

Elektronik cihazlarda (tabletler, dizüstü bilgisayarlar, akıllı telefonlar) çalınmaları halinde onları bulmak için takip etme özelliklerini açın.

Çok iyi tanımadığınız kişilere günlük rutinlerinizden bahsetmeyin.

Makbuzlarınızı atmadan önce parçalayın ve değerli eşyalarınızın ambalajlarını küçülterek atın. İstemeden evinizin ne kadar değerli olduğunun reklamını yapmayın.

Yatmadan veya evinizden ayrılmadan önce, tüm kapı ve pencerelerin kapalı, emniyetli ve kilitli olduğundan emin olun.

Evinize kimlerin girdiğini daha fazla kontrol etmek için akıllı kilitlerden yararlanın. Örneğin, bir kapının kilidi açıldığında bildirim alın.

Evinizin bir hırsızın kurbanı olmasına izin vermeyin.

Güvenlik sistemizi kurmayı unutmayın.