Sosyal Mesafenin Önemini Unutmuyoruz! | MGS

Sosyal Mesafenin Önemini Unutmuyoruz!

Online İşlemler
Sosyal Mesafenin Önemini Unutmuyoruz!
Sosyal Mesafenin Önemini Unutmuyoruz!
Bir virüsün yoğun ve uzun vadeli bir şekilde insan hayatını tehdit ettiği tarihi bir dönemden geçiyoruz. Salgın başlayalı bir yılı geçti ve vatandaşlarımızın çoğu içinde bulunduğumuz dönemde Covid-19 salgını başladığında ara verilen bazı aktivitelere geri dönmeye başladı. Virüsün yayılma süreci maalesef devam ederken herkesin kendini ve sevdiklerini koruması adına güvenlik önlemlerine ve sosyal mesafeye dikkat etmesi çok büyük önem taşımaktadır. 
Çevremizdeki insanlardan uzak durmak çoğumuz için alışılmadık bir konu. Bazılarımıza o kadar tuhaf gelebiliyor ki ne yapacağımızdan emin olamayabiliyoruz. Sosyal mesafe, virüsün kendi içinde değişken bir virüs olması nedeniyle her türlü önlemi alabilmek adına, kendinizle evinizin dışındaki diğer insanlar arasında belli bir boşluk bırakarak, kimseye çok yaklaşmadan yaşamak anlamına gelmektedir. Bu, virüsün yayılmasını yavaşlatmaya yardımcı olmak adına hayati bir adımdır. 
Covid-19’a neden olan virüs, kişiden kişiye fiziksel temas yoluyla bulaşabilmektedir ve insanlar bu virüsü hasta olduklarını bilmeden yayabildikleri için, insanların birbirleriyle yakın temasa geçme yollarını azaltmak önemlidir. Bunu gerçekleştirmenin önemli bir yolu güvenli bir alan sağlamanın zor olduğu kalabalık, halka açık yerlerde olabildiğince dikkatli olmaktır. 
Bu nedenle market, mağaza ve alışveriş merkezi gibi işletmelerde, iç alana kaç kişinin girebileceği ile ilgili sınırlamalar koymak işletmecilere düşen bir görevdir.  
Araştırmacılar, toplu taşıma kullanmanın, toplu seyahat araçlarıyla seyahat etmenin yüksek riskleri olduğunu belirtirken sosyal mesafe kurallarına bağlı kalındığında rakamların düştüğünü gözlemlemişlerdir.  
Sosyal mesafe kurallarıyla çevremizdeki herkesi koruyacağımızı, özellikle toplumda daha savunmasız olan kişileri de bu yolla güvende tutabileceğimizi unutmamalıyız.
MGS Kişi Sayma Sistemi
Kişi sayma sistemlerimiz, sağlığınızı ve sosyal mesafenizi korumak amacıyla yüksek kalite, güvenilirlik ve uzun ömürlü bir sistem sunacak şekilde her yönüyle detaylara dikkat edilerek birinci sınıf malzemeyle tasarlanmıştır. Kişi sayma sistemleri ile alışveriş merkezi, market, mağaza, eczane gibi kapalı mekanların doluluk oranlarını kontrol altına alabilirsiniz. Üç farklı doluluk oranını farklı renklerde yanan ışıklarla sistem size gösterir ve size bilgi verir. Belirlediğiniz kapasite dolduğunda alarm sistemi arzu ederseniz anons sistemiyle sesli uyarı verebilir ve mekanın kapılarını otomatik kapatabilir.  
MGS Kişi Sayma Sistemleri hakkında detaylı bilgi almak için 0 212 355 50 00 numaralı telefonumuzdan veya web sitemizin canlı chat bölümünde 7 gün 24 saat bizimle iletişime geçebilirsiniz.