Sosyal Medyada Hırsızların Hedefi Olmayın | MGS

Sosyal Medyada Hırsızların Hedefi Olmayın!

Online İşlemler
Sosyal Medyada Hırsızların Hedefi Olmayın!
Sosyal Medyada Hırsızların Hedefi Olmayın!
Hırsızlar için en öncelikli sezona girmiş bulunuyoruz; hırsızlık olaylarının en çok görüldüğü mevsimin yaz ayları olduğunu biliyor muydunuz? Siz güneşi yakalamak için şehir dışına çıkarken hırsızlar da evinizi boş yakalamak için fırsat kollar. Hatta kapanmalarla beraber pek çok insanın normalden daha erken tatile veya şehir dışındaki yazlıklara gittiğini düşünürsek bu sene bu sezonun daha erken başladığını söyleyebiliriz. İçinde bulunduğumuz dönemde hırsızlara karşı ekstra önlem almak gerekmektedir, çünkü herkes gibi onlar da artık rahatlıkla sizi takip edebilirler.  
Özellikle hırsızlar potansiyel kurbanlarını hedeflemek, bu kişilerle ilgili istihbarat toplamak ve yakalanma risklerini en aza indirmek adına sosyal medyadaki fotoğraflarınızı takip ederek, tatilde veya şehir dışında olup olmadığınızı rahatlıkla kontrol edebiliyor ve sizi bu duruma bağlı olarak hedef haline getirebiliyorlar.  
Böyle bir durumda sosyal medyanızı güvenli kullanmanızı ve hırsızların hedefi olma riskini azaltmanızı öneriyoruz. Hırsızların hedefi haline gelmenizi önlemek adına atabileceğiniz birkaç önerimiz var; 
İş gezileriniz ve tatiliniz hakkında bilgi yayınlamayın. Sosyal medyada evdeki yokluğunuzun reklamını yapmaya başladığınızda, kişisel bilgilerinizi dünyayla paylaşıyorsunuz demektir. Pek çok kişi havaalanında veya tatilde güncel bilgilerini sosyal medyada yayınlamaktadır. İster istemez sosyal medyaya olan bu yoğun ilgi, hırsızlar için mükemmel bir fırsata dönüşür. 
Uygulamalarınızda coğrafi etiketleme düğmesini devre dışı bırakın. Birçok mobil uygulama, fotoğraflar veya videolar için coğrafi etiketlemeyi kullanıyorlar. Sosyal medya uygulamalarınızda coğrafi etiketleme düğmeniz açıksa hırsızlar, bu uygulamalar aracılığıyla yüklenen fotoğrafları veya videoları kullanarak konumunuzu bulabilir. 
Yabancılardan, tanımadığınız kişilerden arkadaş isteklerini kabul etmeyin. Artık suçlular şehir dışı gezilerle ilgili bilgiler için kurbanının profilini takip etmek adına arkadaşlık talebi gönderiyor. Hatta bazıları, bu sayede kurbanının evine girmek için tatil dışındaki küçük fırsatları bile değerlendirebiliyor. Hırsızlık veya diğer suç türlerinden endişeleniyorsanız, yabancılardan gelen arkadaşlık isteklerini kabul etmeyin veya yabancıların profilinizde görebilecekleri etkinlik bilgilerinizi sınırlayın. 
Fotoğraflarınızı ve durum güncellemelerinizi sosyal medya üzerinde yapmak için evinize dönünceye kadar bekleyin. Çoğu zaman bir tatil veya şehir dışı geziler hakkında paylaşımlarda bulunmaktan kaçınmak zordur. Gittiğiniz yerle ilgili bir paylaşım yapmanız gerekiyorsa mümkünse evinize dönene kadar bekleyin. 
Hırsızlar, sosyal medyada bir hedef belirlemeye çalışırken, kişi ve alışkanlıkları hakkında daha fazla bilgi edinmelerine yardımcı olacak temel bilgileri ararlar. İş yeri, memleketi, doğum yeri gibi bilgilerin bulunduğu “hakkında” bölümünü dolduran veya biyografi bilgileri olan kişiler de potansiyel hedef kitle olabilirler. Bu bilgileri, seçmen kütüğünde arayarak, adreslerin yanı sıra medeni durum ve başka kimlerle aynı evde yaşanıldığı gibi diğer bilgilere erişmek adına kullanılabilir.
Kendinizi güvende hissetmeniz bizim için önemli
Kendinizi evinizde güvende hissetmeniz ve aynı zamanda evinizin davetsiz misafirlere karşı güvende olduğunu bilerek içiniz rahat hareket edebilmeniz bizim için değerlidir. Evinizin güvenli kalmasını sağlamanız adına ev alarm sistemlerimizi kullanmayı düşünebilirsiniz. Son teknoloji MGS Craft ev alarm sistemlerimizle siz de teknolojinin gücünü kullanabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza göre özelleştirebileceğiniz ve farklı tasarımlara sahip olan güvenlik sistemleriyle evinizin farklı noktalarını gece gündüz kolaylıkla kontrol altına alabilirsiniz.  
Ev alarm sistemleri hem davetsiz misafirleri caydırır hem de kullanılması kolaydır. Günümüzün kablosuz dünyasında alarm sistemlerini evinizdeki en uygun konumlara yerleştirebilirsiniz. Kompakt tasarımlara sahip kamera sistemleriyle evinizin görüntülerini güvenle kayıt altına alabilir ve cep telefonunuzdan veya akıllı cihazlarınızdan takip edebilirsiniz.
whatsapp