Evde Çalan Yanlış Alarmları Nasıl Önlersiniz? | MGS

Evde çalan yanlış alarmları nasıl önlersiniz?

Evde çalan yanlış alarmları nasıl önlersiniz?
Sürekli gelişmekte olan güvenlik teknolojilerine rağmen, bazen yanlış alarmlar birkaç şeye bağlı olarak tetiklenerek meydana gelebilir.
Gecenin bir yarısı köpeğiniz dışarı çıkmak isteyebilir veya sabah siz uyurken kurye size bir şey getirebilir ve kapınızı çalar, henüz uyku sersemisinizdir ve kapıyı açarsınız. Alarmınızın çalması, olmasını istediğiniz en son şeylerden biridir. Aileniz ve komşularınız uyanır. Alarmı devre dışı bırakmaya çalışırken güvenlik şirketinizden gelen çağrıyı kaçırabilirsiniz ve bunun üzerine polisler kapınıza gelebilir.
İster ev ister işyeri güvenlik sistemleri söz konusu olsun, yanlış alarmlar her zaman olabilir ve bunda çok ciddi bir sorun yoktur. Hatalı ekipman, biten piller, yanlış kurulum, kullanıcı hatası ya da farklı sorunların sonucu olarak bu durum meydana gelebilir. Genellikle basit kullanıcı hataları istatistiksel olarak çoğunluktadır. Yanlışlıkla bir alarm aktivasyonu meydana geliyorsa, sorunu çözmek için öncelikle sakin olun.
Yanlış alarm tetikleyen nedenler nasıl önlenir?
  • Güvenlik kodunun zamanında girilememesi alarmı başlatabilir. Güvenlik sisteminizi kurarken evinizin kapısının yakınına yerleştirebilirsiniz.
  • Hareket sensörlerinizi hareket edebilecek hayvanlar, perdeler ve hareket etme ihtimali olan nesnelerden uzağa, bel seviyesinin üzerine yerleştirmeyi düşünebilirsiniz.
  • Kapılarınızı ve pencerelerinizi sıkıca sabitleyerek bir rüzgar esintisinin pencerenin veya kapının kapanmasına engel olabilirsiniz.
  • Güvenlik uzmanınız belirleyeceğiniz bazı konulara karşı sistem üzerinde bir hassasiyet ayarlayabiliyor mu mutlaka konuşun.
  • Evinizdeki herkesin güvenlik sisteminizden haberdar olmasını sağlayın.
  • Bölgenizdeki şiddetli hava koşullarından emin olun ve fırtınalar sırasında güvenlik sisteminizi yakından takip edin. Yine kapıları, perdeleri, pencereleri tamamen açılamayacak şekilde sabitleyin.
Yanlış alarmlar, stres ve endişe yaratmanın dışında güveninizi azaltır. Evinizi korumak, daha güvenli hale getirmek için ihtiyaçlarınıza en uygun güvenlik sistemini uzmanlarımızla birlikte oluşturabilirsiniz. Craft 4G ev alarm sistemi hızlı veri ağı ve yüksek bant genişliği ile en yeni teknolojilere sahiptir. Cep telefonunuz ve tabletinizi gibi akıllı cihazlarda kullanılabilecek Craft uygulaması sayesinde tüm bildirimler her yerden 7/24 takip edilebilir. Alarm izleme ekiplerimiz bir alarm uyarısı aldıklarında bu alarmın yanlış alarm olup olmadığını belirlemeye çalışır ve duruma göre polisi bilgilendirir. Daha fazla bilgi almak isterseniz bizi dilediğiniz zaman arayabilirsiniz.
whatsapp