Yaz Tatiline Çıktığınızda Eviniz Güvende mi? | MGS

Yaz Tatiline Çıktığınızda Eviniz Güvende Mi?

Yaz Tatiline Çıktığınızda Eviniz Güvende Mi?
Tatildeyken Evinizi Tehlikelere Karşı Nasıl Koruyabilirsiniz?
Uzun süredir beklediğiniz, hevesle planladığınız yaz tatili gelip çattı. Hazırlıklar, yapılacaklar listesi, gezilecek yerler derken dolu dolu bir yaz tatili sizi bekliyor. Muhtemelen tatil beklentileriniz tüm gündeminizi oluştururken geride bırakacağınız evinizle ilgili çeşitli konuları göz ardı ediyor olabilirsiniz. Evinizle ilgili en önemli konuların başındaysa kuşkusuz güvenlik geliyor. Siz evinizden uzaktayken yaşanabilecek en ufak bir güvenlik açığı, hırsızlık riskini de beraberinde getirebiliyor. Uzun ya da kısa süreli yaz tatilinizin ardından güvenlikle ilgili tatsız manzaralarla karşı karşıya gelmemek için başta alarm sistemi olmak üzere çeşitli önlemler alabilir, böylece tatilinize huzurlu bir şekilde devam edebilirsiniz. İşte, siz tatildeyken evinizin güvenliği ile ilgili dikkat etmeniz gereken detaylar...
Kapı ve Pencere Güvenliğine Önem Verin
Ev güvenliği dendiğinde akla ilk gelen ayrıntı, sağlam bir kapı ve gelişmiş bir kilit sistemi oluyor. Güvenlik önlemleri arasında önemli bir yere sahip olan çelik kapı ve katmanlı kilit sistemi gibi önlemler, kendinizi güvendeymiş gibi hissettirse de hırsızların yalnızca %10'unun evlere ana kapılardan girdiğini unutmamak gerekiyor. Dayanıklı bir ana kapı ve kilit sisteminin yanı sıra özellikle alt katlarda pencere ve balkonlar için de ekstra önlemler almak gerekiyor. Pencereler ve balkon kapıları için güvenlik kilitleri, sökülebilir portatif pencere ve kapı kolları, demir parmaklıklar veya ağlar, evinizin ana kapısı dışında diğer açılabilir noktaları için alabileceğiniz önlemlerden sadece birkaçını oluşturuyor. Tüm bunların yanı sıra evinizin pencere ve kapılarını da kapsayan bir alarm sistemi çok daha güvenli bir seçenek olarak öne çıkıyor.
Hırsızların Evde Olduğunuzu Düşünmelerini Sağlayın
İçinde birilerinin bulunmadığı bir ev, kuşkusuz hırsızlar için her zaman daha cazip bir hedef. Bu nedenle tatil için evinizi terk ederken evinizdeymiş gibi görünmenizi sağlayacak birkaç yönteme başvurabilirsiniz. Örneğin; güneşlikleri tamamen örtmemek ya da evin antre ve benzeri geçiş noktalarındaki ışıkları açık bırakmak, kısık da olsa bir televizyon sesi... Tüm bunlar sizin evde olabileceğinizi düşündürebilecek detaylar. Yine de hırsızların girecekleri evleri uzun süre gözetlediklerini göz önünde bulundurursanız bu yöntemler yetersiz kalabilir. Evinizin güvenliği için özel olarak çalışan bir alarm sistemi sayesinde bu tür önlemlerle uğraşmanıza hiç gerek duymazsınız. 
Komşularınızdan Destek Alın
Siz evde yokken evinizde her şeyin yolunda olup olmadığını kontrol edebilecek, güvenilir komşulara sahip olmanız büyük şans. Belki evcil hayvanınızın bakımı için, belki evdeki bitkilerin sulanması için, belki de bambaşka bir sebepten dolayı komşunuzun evinize girip çıkması şüphesiz hırsızların işini zorlaştırıyor. Ek olarak evinizle ilgili ters giden bir şeyler olduğunda size haber verebilecek birilerinin olması da oldukça önemli bir diğer avantaj. Ancak komşularınızın dahi fark edemeyeceği saatlerde ve yöntemlerle evinize girebilen hırsızlar için 7/24 saat aktif alarm sistemi sayesinde üst düzey güvenlik sağlayabilirsiniz. 
Sosyal Medyada Çok Daha Dikkatli Olun
Tatil paylaşımları sosyal medyanın vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Ancak herkese açık şekilde yapılan tatil paylaşımları başta olmak üzere, tüm sosyal medya paylaşımlarınıza özellikle tatildeyken üst düzeyde önem göstermeniz gerekiyor. Aksi takdirde sizin yalnızca eğlence amaçlı paylaştığınız anlar, evden uzakta olduğunuzu tespit eden hırsızlar için mükemmel bir fırsata dönüşebiliyor. 
En Kesin Çözüm: Güvenilir Bir Alarm Sistemi
Ev güvenliği söz konusu olduğunda kapı ve pencereler için aldığınız önlemlerden komşularınızın desteğine kadar tüm yöntemler bir noktada yetersiz kalabiliyor. Bu yüzden evinizin güvenliği için profesyonel ve çok daha etkili bir yol olan alarm sistemi alternatifinden faydalanabilir, böylece gözünüz arkada kalmadan tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz. MGS olarak size sunduğumuz alarm sistemi seçeneklerini ev alarm sistemleri sayfamızdan inceleyebilirsiniz.
whatsapp