Ev alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Semt çok önemli...

Ev bakıyorsanız öncelikle nerede olacağına karar vermelisiniz. İş yerinize, okul ve alışveriş merkezlerine yakınlık gibi etkenlerin yanında suç oranlarını da göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Depreme karşı dayanıklı olmalı

Unutmayalım ki Türkiye bir deprem ülkesi. Ev tercihi yaparken bunu da göz önünde bulundurmanızı ve evin deprem yönetmeliğine uygun yapıda olup olmadığının sorgulamanızı tavsiye ederiz.

Site içi evler tercih edebilirsiniz

Her ne kadar tamamen güvenliği sağlayamıyor olsa da tercih edeceğiniz evin 7/24 güvenlik görevlisi ve kamera sistemi olan bir site içinde olması sizin için artı puan. Her ne kadar sitelerde güvenlik görevlisi ve kamera sistemleri ile korunuyor olsalar da hırsızlık olaylarının önüne malesef geçemiyor. Bu nedenle site içinde olsa da evinizde alarm sistemi bulundurmanız güvenliğinizi en üst seviyeye taşıyacaktır.

Bina kamera sistemleri günümüzün olmazsa olmazı

Dışarıdan gelenlerin kişilerin tespit edilebilmesi, aracınız kapınızda park halindeyken rahat uyuyabilmeniz için binanızın kamera sistemi ile korunuyor olması gerektiğini unutmayın.

Ek önlemler

Tüm bunların yanında gaz kaçaklarına karşı gaz kaçağı algılama sistemi, yangın ihtimaline karşı duman dedektörü bulunan bir evi tercih etmeniz faydanıza olur. Eğer bunlar yoksa da merak etmeyin. 0212 355 50 00'ı aramanız yeterli :)


Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Daha fazla desteğe mi ihtiyacınız var?
Formu doldurun, sizi arayalım.