Ev Güvenlik Kamerası

Evinizden, iş yerinizden uzakta da içiniz rahat olsun! MGS Ev Güvenlik Kamerası Sistemleri ile değer verdiklerinizin güvende olduğunu istediğiniz zaman istediğiniz yerde kontrol edebilecek, huzur içinde hayatın tadını çıkaracaksınız.
 

Ev Güvenlik Kamerası Nerede Konumlandırılmalı?

 

Ailenizin, sevdiğiniz insanların ve değer verdiğiniz eşyaların güvenliği söz konusu olduğunda, akılda yeterli önlem alınıp alınmadığı sorusu her zaman yerini korumalıdır. Bunun için kullanabileceğiniz teknolojilerden biri olan ev güvenlik kamerası için sormanız gereken kritik soru ise kameranın konumudur. Güvenliğin en zayıf olduğu nokta belirlendikten sonra kullanacağınız kamera sayısına ve kameraların hangi pozisyonda olacağına kolaylıkla karar verilebilir. Evinizin bulunduğu yere ve güvenlik riskinin seviyesine göre gece görüşü özelliği bulunan ya da iklim farklılıklarına dayanıklı modeller arasında tercihte bulunabilirsiniz. Mobil cihazlarınız ya da tabletleriniz aracılığıyla kontrol edebileceğiniz kablosuz sistemleri ya da sürekli olarak internet bağlantısı gerekmeden kullanabileceğiniz analog sistemleri de ev güvenliğiniz için kullanabilirsiniz.

 

Riskli Noktalar ve Ev Güvenlik Kamerası

 

Evinizin bazı girişleri gizli olabilir ya da çevreden açıkça fark edilemeyen bir noktada olabilir. Bu durum, kolay fark edilmeyen girişleri tespit etmekte oldukça mahir olan hırsızlara ve diğer kötü niyetli kişilere davetiye çıkarır. Pencere ve kapılar için de giriş çıkışın çevreden rahatlıkla gözlemlenebilecek bir noktada olmamaları halinde aynı risk söz konusudur. Bu noktaların tümü ev güvenlik kamerası sistemi kurulabilecek uygun alanları meydana getirir. Yaşam alanınızdaki riskli noktaları tespit etmekte zorlanıyorsanız daha önceki deneyimler sizin için yol gösterici olabilir. Sizin kullandığınız dönemde ya da önceki kullanıcıları döneminde eve izinsiz bir şekilde giriş yapılmış olması, kullanılan noktada bir güvenlik tedbiri alınması gerektiğine işaret eder. Uzman bir ekibin bu tespiti yapmasını arzu ediyorsanız firmamıza başvurarak ücretsiz keşif talep edebilirsiniz.

 

Ev Güvenlik Kamerası Konulabilecek Noktalar

 

Yaşam alanınıza bir ev güvenlik kamerası yerleştirmeye karar verdikten ve kameranızı kötü niyetli bir kişinin kolaylıkla erişip devre dışı bırakamayacağı bir noktada konumlandırdıktan sonra 7/24 dilediğiniz yerden evinizdeki güvenlik durumunu takip edebilirsiniz. Kamera sistemi kurulurken ilk akla gelen noktalar ön ve arka kapılar, yola bakmayan pencereler, avlu ve bahçe ile havalandırma boşlukları ve bodrumdur. Bu noktalar özellikle hırsızlar tarafından sık kullanılan girişlerdir.

Hırsızların yüzde 30’dan fazlasının eve giriş için öne kapıyı kullandığı tespit edilmiştir. Ön kapıda kamera bulunmasını istiyorsanız kameranın ikinci kat seviyesinde yerleştirilmiş olmasına ve bu sayede görüntüyü tahrip ya da kameraya zarar verme durumunun oluşmamasına dikkat etmelisiniz. Tek katlı bir evde ise saldırıya dayanıklı kameraları, taş benzeri cisimlerle kameranızın kırılmasına karşı bir önlem olarak değerlendirebilirsiniz. Ön kapıdaki kameralar apartman konuşma sistemleri ile entegre edilerek aynı zamanda misafirinizin kim olduğunu kapıyı açmadan öğrenme fırsatı sunabilir. İstatistikler, hırsızların yüzde 20’yi aşan bir kısmının arka kapıyı kullanarak yaşam alanları için tehdit oluşturduğuna işarete etmektedir. Bu nedenle arka kapılar da kamera yerleştirmek için en uygun noktalar arasındadır. Pencereler kırılabilir olmaları dolayısıyla yaşam alanları için güvenlik riski taşıyan noktalardır. Özellikle yoldan görülmeyen bir noktada olan pencerelerde ilave güvenlik önlemi alınmış olmaması hırsızların işini kolaylaştıracaktır. Kamerayı avlu ve bahçeyi görecek şekilde yerleştirmek evinizi güvenceye almak bakımından önemli bir avantaj sağlamaktadır. Gece görüşü bulunan ya da hareket sensörlü kameralar sayesinde günün herhangi bir anında evinize ve içindekilere zarar vermek isteyenleri caydırabilirsiniz. Bunu sağlamak için kameranın dışarıdan rahat görülebilecek bir noktada olmasını sağlamanız yeterli olacaktır. Havalandırma boşlukları ve evin içine açılabilen kapıya sahip bodrumlar da izinsiz misafirler için giriş noktalarıdır. Bu noktalarda kullanacağınız kameraları eve açılan bölümlerde konumlandırarak izinsiz girişler için caydırıcı bir tedbir alabilirsiniz.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Daha fazla desteğe mi ihtiyacınız var?
Formu doldurun, sizi arayalım.