Ev Güvenlik Sistemleri


Kablolu ve kablosuz MGS Ev Güvenlik sistemleri sizi koruyor. MGS; kiralık veya satılık seçenekleri,  pratik kurulum, 7/24 destek hizmeti, online işlem imkanı, cepten erişim olanağıyla müşterileri için hayatı kolaylaştırıyor. 



Huzurunuz İçin Ev Güvenlik Sistemleri

 

Güvenlik her bireyin, normal şekilde yaşantısını sürdürebilmesi için önem taşır. İnsan ihtiyaçları düşünüldüğünde beslenme ve barınma gibi ihtiyaçların sonrasında gelen önemli noktalardan birisidir. Bu zorunlu ihtiyaçları karşılayan her insan için kendini güvende hissetme ile ilgili ihtiyaç oluşmaktadır. Güvenlik denildiğinde de özellikle yaşam alanlarında ihtiyaç olarak görülen sistemler akla gelmektedir. İnsanların evlerinde ve benzeri yaşam alanlarında mutlu ve huzurlu olmaları için geliştirilen pek çok farklı sistem bulunmaktadır. Bu sistemler genel olarak ev güvenlik sistemleri olarak tanımlanmaktadır. Yaşam alanı denildiğinde apartman daireleri, villa ve diğer müstakil alanlar, yazlıklar ve benzeri alanlar akla gelmektedir. Bu yaşam alanlarının her birinde en iyi şekilde yaşantı sürebilmek adına farklı sistemler kurulabilmektedir.

 

Ev Güvenlik Sistemleri Seçenekleri

 

Ev güvenlik sistemleri denildiğinde akla gelen pek çok farklı sistem bulunmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ve yapılan çalışmalar sayesinde her geçen gün yeni sistemler tasarlanabilmektedir. Bu sistemler içerisinde en çok tercih edilen kamera sistemleridir. Kamera sistemleri evlerin, binaların ve tüm yapıların içerisini ya da dışarısını görüntüleyen sistemlerdir. Bu sistemler gelişen teknoloji ile birlikte çok farklı şekillerde kurulabilmektedir. Kamera özellikleri sistemlerin en önemli noktası olarak görülmektedir. Renkli ve gece görüş özelliğine sahip kameralar sayesinde görüntü kaliteleri yükseltilmiştir. Ayrıca kameraların sağladığı görüntülerin hafıza sistemi üzerinden kayıt edilmesi de görüntülerin istenilen zamanda izlenmesini sağlar. Özellikle akıllı cihazların kullanımının yoğunlaşması sonrasında bu cihazlar ile görüntülere ulaşım mümkün hale gelmiştir. Evde olmadığınız zaman güvenlik kameraları görüntüleri izlenebilir. Alarm sistemi ile birlikte kullanılan kamera sistemleri güvenliği oldukça yüksek seviyeye çıkartabilir. Yapılara müdahale halinde yüksek şekilde çalmaya başlayan alarmlar oldukça caydırıcı bir etki göstermektedir. Güvenlik sistemleri içerisinde yangın alarm sistemleri de bulunmaktadır. Yangın sistemleri iki farklı sistemden oluşur. Birincisi duman detektörü ikincisi ise ısı detektörüdür. Yapıların içerisinde duman oluştuğunda bunu algılayarak çalışan sistemler ilk sistemi oluşturmaktadır. İkinci sistemde ise yapının içerisinin belli derecenin üzerine çıkması durumunda çalışan alarm sistemi bulunmaktadır. İki sistemin birlikte kullanılması daha etkili çözüm sunar. Bu sistemler çalıştığında doğrudan itfaiye gibi birimler ile iletişim sağlanabilmektedir. Erken müdahalenin hayati etkisi olduğu düşünüldüğünde bu sistemler tüm yapının güvenliğini sağlayabilmektedir. Güvenlik sistemlerinden birisi de gaz alarm sistemleri olarak bilinmektedir. Doğalgaz kullanımın yaygınlaşması sonrasında yapıların içerisinde gaz sızıntısı sorunları yaşanmaya başlamıştır. Bu sızıntıların oluşması durumunda alarm sistemi devreye girerek bildirimlerde bulunur. Bu şekilde bildirimler, ortamda bulunanların gazdan etkilenmesine engel olur. Gelişmiş olan sistemlerde doğalgaz alt yapısı ile bağlantısı sağlanarak gaz sızıntısı durumunda gazı otomatik olarak keserek sorun oluşturmasını engeller.

 

Ev Güvenlik Sistemlerinin Sağladığı Avantajlar

 

Ev güvenlik sistemleri en önemli avantajı olarak hırsızların ve istenmeyen kişilerin yapılardan uzak tutulmasını sağlaması olarak görülebilir. Özellikle evde olmadığı zamanlarda bu alanların güvenliğinin sağlanması için bu sistemler kullanılır. Yazlık ve benzeri alanlar kısa süreli kullanıldığından bu alanların güvenliğinin sağlanması daha önemli olarak görülür. Yaşam alanlarının kullanılmadığında güvenliğini sağlamak için güvenlik sistemleri kullanmak hırsızlık olaylarının engellenmesini sağlar. Güvenlik sistemleri sadece bu şekilde avantaj sağlamaz. Evlerin etrafında olan bitenin izlenmesi için bu sistemlerde kullanılabilir. Kamera sistemleri kullanılan yapılan kayıtlar oluşabilecek herhangi bir suç için kanıt olarak değerlendirilebilecektir. Bu sistemlerde bulunan görüntülere uzaktan erişim mümkün olması sayesinde binalara ulaşmaya gerek kalmadan gözlem yapılabilir. Yangın ve gaz alarm sistemi ile can güvenliği açısından sorunlar ortadan kaldırılabilir.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Daha fazla desteğe mi ihtiyacınız var?
Formu doldurun, sizi arayalım.