Ev İçin Güvenlik Kamera Sistemleri Nedir?

Ev İçin Güvenlik Kamera Sistemleri Nedir?

Günümüzde bireyler ev, apartman ya da iş yerlerini, bu yerlerde bulunmadıkları zaman koruma amaçlı kamera sistemlerini güvenlik sistemi olarak kurdurmakta ve 7 gün 24 saat bu yerleri izleyerek olası bir tehlike durumunda ilgili yetkililere gerekli ihbarları gerçekleştirmektedir. Bu sayede bireyler daha huzurlu ve güvende hissederek günlük yaşamlarına daha kolay devam etmelerini sağlamaktadır. Güvenlik amaçlı birçok farklı türde ev için güvenlik kamera sistemleri bulunmakla birlikte bu sistemlerin çoğu alarm ekipmanı ile birlikte kurulmakta ve tehlike anında hem kayıt hem de uyarı sistemleri aktif olabilmektedir.

Ev İçin Güvenlik Kamera Sistemleri Ve Avantajları

Hırsızlık, dolandırıcılık gibi olayların gündemde olduğu son günlerde bireyler özellikle ailelerinin ve malvarlıklarının zarar görmesini engellemek için kamera, alarm ve güvenlik yönetim sistemleri yaşam alanlarına kurdurarak hem oluşabilecek tehlikelerin önüne geçmek hem de oluşan zararı en aza indirmeyi istemektedir. Güvenlik sistemleri:

·         Suçlular, hırsızlar ve dolandırıcılar için görünebilir olduğundan dolayı caydırıcıdır.

·         Sadece suç ve benzeri durumda değil herhangi bir durumu izlemeyi ve kaydetmeyi de sağmaktadır.

·         Ev güvenlik kamerası ayrıca hem ev içi hem de ev dışında mahremiyetin oluşmasını sağlamaktadır.

·         Suçun ortaya çıkması durumunda yasal süreçte delil niteliğindedir.

·         Sadece ev değil aynı zamanda geniş açılı kameralar tercih edildiğinde daha geniş bir alanda güvenlik sağlanmış olmaktadır.

Ev İçin Güvenlik Kamera Sistemleri Çeşitleri Nelerdir?

Özellikle ev için güvenlik kamera sistemleri için birçok kamera çeşidi bulunmakla birlikte her birinin farklı bir işlevi bulunmaktadır. Böylece bireyler ev tipi, kullanım amacı ve kullanım yerine göre farklı çeşitteki bu kameralardan ihtiyaçlarına uygun olanı seçmektedir.  Bu kamera tipleri:

·         Analog Kapalı Devre Kamera Sistemleri olarak geçmekte ve DVR cihazı kameradaki görüntüleri bünyesinde saklayarak kayıt yapmaktadır.

·         IP CCTV olarak tanımlanan kamera sistemleri ise NVR video kaydedicisi sayesinde çekilen görüntüler online olarak yerel ağlarda saklanmaktadır.

·         Hyribd CCTV’ler ise diğer iki kamera sisteminin karma bir şekli olarak sayılmakla birlikte oldukça kaliteli çekimler yapabilmekte ve çekilen görüntüler küçük bir DVR cihazına kaydedilmektedir.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Daha fazla desteğe mi ihtiyacınız var?
Formu doldurun, sizi arayalım.