Ev Sahibi mi Oldunuz? Size Tasarruf için Birkaç Önerimiz Var

Ev Sahibi mi Oldunuz? Size Tasarruf için Birkaç Önerimiz Var

Yeni bir ev sahibi olmak kuşkusuz heyecan verici bir gelişme. Ama artık tasarruflu davranıp, kemerleri sıkma vakti de gelmiş demektir. Bu yazıda size pratik birkaç tasarruf yöntemi sunacağız.

Evinizin yalıtımını kontrol edin

Bu dönemde faturaları azaltmak için elinizden geleni yapmalısınız. Kuşkusuz bunun en iyi yöntemi su ve ısı yalıtımı. Evinizin yalıtımını mutlaka kontrol ettirin ve eğer sorunluysa, en kısa sürede sorunları gidermeye çalışın. Yalıtım işlemi kısa vadede pahalı görünebilir ancak uzun vadede harcadığınızın kat kat fazlasını geri alacağınızı unutmayın.

Ampullerinizi LED ve CFL(Enerji Tasarruflu) olanlarla değiştirin

LED ve CFL ampuller hem daha az enerji tüketmeleri hem de çok daha uzun ömürlü olmaları sebebiyle, uzun vadede size bir kazanç sağlayacaktır. İlk elektrik faturanızı elinize aldığınızda bunu açıkça göreceksiniz.

Borularınızı ve musluklarınızı kontrol ettirin

Borularınız ve musluklarınız sızdırıyorsa, bu durum faturanızda gereksiz bir artışa neden olabilir. Ayrıca döşemelerinizin altında kalacak bir sızıntının fark edilmesi oldukça zordur ve tüm döşemelerinizi değiştirmeniz gibi oldukça yüklü bir maddi kayba neden olabilir.

Daha düşük sigorta primi için neler yapabileceğinizi araştırın

Sigorta priminizi düşürmek için hangi yollara başvurabileceğinizi mutlaka araştırın. Bu yolla hem evinizin ihtiyaçlarını karşılamış hem de sigorta giderlerinden tasarruf etmiş olursunuz.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Daha fazla desteğe mi ihtiyacınız var?
Formu doldurun, sizi arayalım.