Korumanız gereken en değerli varlıklarınız: Çocuklarınız

Korumanız gereken en değerli varlıklarınız: Çocuklarınız

Korumanız gereken en değerli varlıklarınız: Çocuklarınız

Mevsimler değişirken, çocuklarınız kimi zaman evde vakit geçirmek zorunda kalabilir. Öncelikle artık onları oyun konsollarının, tabletlerinin başından kaldırmamız gerektiğinde hepimiz hemfikiriz. Oyun konsollarınızı ve tabletlerinizi çöpe atın da demiyoruz ama süreyi sınırlamanızda fayda var.

Peki, kötü hava koşulları yüzünden eve hapsolmuş çocuklarınız için, evi nasıl daha güvenli hale getirebilirsiniz? İşte bu konuda size birkaç önerimiz olacak:

·       Evinizdeki sivri köşeli objeleri güvenli hale getirmelisiniz

Objeler taşınabilir boyutlarda ise çocuğunuzun erişemeyeceği, yüksek yerlere kaldırarak veya kenarlarına dekoratif sünger aparatlar monte ederek bu güvenliği sağlayabilirsiniz.

·       Mobilyalarınızı duvara sabitlemelisiniz

Raflarınızın ya da duvara asılı her tür aksesuar ve mobilyanızın sağlamlığından emin olmanız gerekiyor. Bu mobilya ya da objeler kolay kolay devrilemeyecek biçimde duvara sabitlenmiş olmalı.

·       Her süs bitkisi eviniz için uygun değildir

Çiçekleri hepimiz severiz. Doğaya ve insana saygılı bir nesil yetiştirebilmek için çocuklarımızı da erken yaşlarda bu dostlarımızla tanıştırmak bizim görevimiz. Peki, tüm çiçekleri güvenle evimizde bulundurabilir miyiz?.

Maalesef hayır. Bu tıpkı tüm hayvanları evimizde besleyebiliriz demek ve kapımızı güven içinde bir aslana ya da bir timsaha açmak gibi olurdu. Çiçekçilerde rahatlıkla bulabileceğiniz birçok süs bitkisi de dahil tüm bitkiler, doğal yaşam ortamlarına göre evrilmiş ve ihtiyaçları doğrultusunda kendilerini bazı toksik salgılarla donatmışlardır. Bu nedenle evinize bir süs bitkisi alırken önce mutlaka çiçekçinize danışmanızda fayda var.

·       Tıbbi malzemeleri olabildiğinde yüksekte ve hatta görünemeyecek yerlerde bulundurmalısınız

Çünkü ulaşılamayana ulaşmak (en azından bunun için çabalamak) çocukların doğasında var ve kimi zaman yüksekte olmaları erişilemez oldukları anlamına gelmez.

·       Evinizi en iyi siz tanırsınız

Kuşkusuz evinizi kimse sizden daha tanıyamaz ve evinizi gözden geçirdiğinizde mutlaka bizim temel önerilerimiz dışında da birkaç ihtiyaç gözünüze çarpacaktır. Bu sebeple son tavsiyemiz, evinizi bir de kendi gözünüzle inceleyip, ne gibi önlemlere ihtiyacım olabilir diye düşünmeniz.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Daha fazla desteğe mi ihtiyacınız var?
Formu doldurun, sizi arayalım.