Tatile gittiğinizde evinizi nasıl koruyabilirsiniz?

Tatile gittiğinizde evinizi nasıl koruyabilirsiniz?

Tatile gitmek için biletinizi aldınız, valizlerinizi hazırladınız fakat evden çıkmadan önce evinizin güvenliğini de sağlamak için biraz zaman ayırmanız gerekiyor. Eve döndüğünüzde kötü bir sürprizle karşılaşmamak için gelin nasıl önlemler alabileceğimize bir göz atalım...

·       Sosyal medya hesaplarınızda tatil planlarınızı paylaşmamaya özen gösterin.

·       Gitmeden önce tüm kapı ve pencereleri kilitlediğinizden emin olun.

·       Eğer kapınızın etrafında sakladığınız yedek bir anahtar varsa bulunduğu yerden kaldırın.

·       Komşularınızdan birine yedek anahtarınızı vererek evinizi kontrol etmesini isteyebilirsiniz. Oluşabilecek acil bir durumda müdahale edebilecek birilerinin bulunması tatilinizin yarıda kalmasını önleyebilir.

·       Evde bulunan değerli eşyalarınızı eğer varsa kasaya koyun. Yoksa da en azından göz önünden kaldırabilirsiniz.

·       Evinizin dışına sensörlü bir lamba takarak önlem alabilirsiniz. Hırsızlar için caydırıcı olur.

·       Fişte bulunan tüm elektrikli aletlerin fişlerini çekin. Bu sayede hem tasarruf edebilir hem de olumsuz bir duruma karşı cihazlarınızı koruyabilirsiniz.

·       Eğer sürekli aldığınız bir gazete ya da beklediğiniz kargo varsa bunları komşunuzdan almasını isteyebilirsiniz. Bu gazete veya koliler evde olmadığınızın açık birer kanıtı olacaktır.

·       Alarm sisteminiz olduğuna dair uyarı levhalarını görünür yerlere asarak olabilecek hırsızlık girişimlerine karşı evinizi caydırıcı hale getirebilirsiniz.

·       Evinizi kamera izleme sistemi ile izleyerek güvende olduğundan emin olabilirsiniz.
Zamanlayıcı temin ederek ışıklarınızın akşam saatlerinde yanmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede dışarıdan evde biri olduğu izlenimi verebilirsiniz.

·       En önemli önlem olarak da alarm sisteminizi kurmayı unutmayın. Siz evde yokken evinizin koruyucusu alarm sistemidir. :)

 

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Daha fazla desteğe mi ihtiyacınız var?
Formu doldurun, sizi arayalım.