Yanlış alarmlar yüzünden yüreğiniz ağzınıza gelmesin!

Alarm sisteminizi etkin bir şekilde kullanabilmeniz ya da gereksiz yere alarmın çalmasına sebep olup komşularınızı ve kendinizi heyecanlandırmamanız için bazı konulara dikkat etmeniz gerekiyor:

Pencerelerinizi kapatın: Alarmınızı kurmadan önce pencerelerinizin kapalı olduğundan emin olun. Hareket dedektörleri (PIR) belirli bir ısı kütlesinin belirli hızda hareket etmesiyle tetiklenir. Bu sebeple açık bırakılan pencereler ve uçuşan perdeler yanlış alarmlara sebep olur.

Soba, şömine ve benzeri ısı kaynaklarını kapatın: Isı kaynaklarını PIR’lardan uzak tutun. Alarmı kurmadan önce soba, şömine gibi ısıtıcıları kapattığınızdan emin olun.

Kapılarınızı kapatın: Kapı ve pencerelerinizde manyetik kontak koruması varsa, alarmınızı devreye almadan önce kapı ve pencerelerinizi kontrol etmeyi unutmayın.

Akü ve pil mesajlarını önemseyin: Sistemlerde kullanılan akü ve pillerin ömrü, sistem yapısına ve kurulduğu ortama göre değişiklik gösterir. “Zayıf akü” ya da “zayıf pil” mesajını gördükten sonra bir hafta içinde akü ya da pilleri yenilemelisiniz.

Temizlik yaparken dedektörlerinize dokunmayın: Temizlik işlemleri sırasında, dedektörünüzün yanlışlıkla yerinden oynamasına ya da pencereye yapışmış bir manyetik kontağın yerinden çıkmasına sebep olabilirsiniz. Bu nedenle temizlik yaparken dikkatli olmalısınız.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Daha fazla desteğe mi ihtiyacınız var?
Formu doldurun, sizi arayalım.